1

Subiect: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Buna.Ma numesc ALBERT sunt din Ocna-Mures(jud alba),cu resedinta actuala in CJ,si...am zis sa imi prezint si eu acvariul(desi sunt sigur ca o sa fie foarte criticat:).
Acvariul care il am e de 100 de l(dar am ca si proiect unul de 450 de l..sau mai mare..depinde de suma de bani care o sa o dispun) si cuprinde urmatoarele specii de pesti(si aici o sa vina criticile:))
-un oscar,un c.meeki,un tropheus duboisi,4 vaduve,2 bala shark si 2 pleco
Multi o sa spuna ca chilclizi americani cu cei africani nu merg,din cauza ph-lui,a comportamentului..ma rog...eu va spun ceva..se inteleg de minune....si eu sunt fffffff incantat de ei.O sa trebuiasaca sa iau 3 femele de duboisi si de meeky,dar asta doar pe viitor o data cu acvariul nou.
Astept criticile...si poate (makr 1)lauda din partea voastra
Am sa atasez si niste poze ale acvariului

2

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

patrula:)

3

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

sefu' si subalternii smile)

4

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

the big guy!...am avut mult mai multe plante,,,dar e neastamarat si le rupe..le musca..le muta...el e sefu...si nu misca nimic fara voia lui!am avut mascate si incalzitorul si filtru...dar el a zis k e mai bine la vedere:)))e preferatul meu:D

5

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

micutu' la panda!

6

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Bine ai venit Albert!!Asteptam pozele acvariului tau!! wink Iar daca vin critici nui nimic nu cred ca e cineva sa nu fi primit macar una! lol Cat despre pesti daca se inteleg si se simt bine impreuna e ok parerea mea,stiu ca multi o sa ma contrazica dar acvaristica nu e o arta fixa!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

7 Editat de BuBu (2009-03-02 03:37)

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

arata binisor acvariul dar ar trebui sa scoti scoicile si coralul acela!Iar seful arata bestial imi place!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

8

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

micutu' la panda!

9

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Salut,

Arata destul de bine, dar sincer nu am vazut bambus in apa de mare tongue, adik, scoate scoicile alea si coralii, in rest e ok.

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Foarte faini pestii. Ma bucur cand vad pesti mai deosebiti.

Abia astept sa vad acvariul de 450 L

11

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

shauru A scris:

Salut,

Arata destul de bine, dar sincer nu am vazut bambus in apa de mare tongue, adik, scoate scoicile alea si coralii, in rest e ok.

coralii imi plac ..stiu k nu au nici o legatura cu apa dulce..dar nah...iar scoicile...phiu...scoitcile nu sunt puse k si decor..sunt puse pt 'the boss'....adik oscarul meu.....le ataca..si le/am lasat exact unde sunt plantele...am observat asta de cand era mic.....si idee mi/a venit acum recent....si pare sa dea roade:D..le las langa plante..si asa el le muta:))...

12

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

BuBu A scris:

arata binisor acvariul dar ar trebui sa scoti scoicile si coralul acela!Iar seful arata bestial imi place!

tocmai i/am raspuns si lu' shauru:) scoicile isi au rolul lor:)...pare ciudat..dar asa e..poate o sa reusesc sa il filmez cum le muta...oricum...vreaun sa il fimez cand ii dau mancare dintre degete...e superb:)

13

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Laurentiu A A scris:

Foarte faini pestii. Ma bucur cand vad pesti mai deosebiti.

Abia astept sa vad acvariul de 450 L

am vrut unul mai mare...dar deocamdata nu imi permit...sa vad pana la vara cum ss fac.oricum vreau unul peste 300 de litri..cu accesi pesti...doar cu mai multi t. duboisi si  poate alti  ciclizi africani.Sper ca la vara sa ma pot 'mandri' cu noul meu acvariu.MS oricum pt comment:)

14

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

red tail shark si bala shark sunt super !!!! trebuie sa scoti neaparat scoicile si coralul din acvariu pentru ca ele fac apa dura,in rest mie mi se pare ok :X....

15

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

bee A scris:

red tail shark si bala shark sunt super !!!! trebuie sa scoti neaparat scoicile si coralul din acvariu pentru ca ele fac apa dura,in rest mie mi se pare ok :X....

mersi:)am scos scoicile si coralul....desi am explicat erau jucariile oscarului...atractia acvariului e oscarul:)bala shark sunt in schimb fffff activi :)toata lumea care vine la mine ii admira:)iar bala shark are un caracter fff puternic.sper sa reusec sa le fac rost de un camin mult mai mare la vara:)si sa adaug niste ciclizi africani..

16

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

mhoa ce specie de peste este "pestisorul acela " adk The big boss big_smile
ai pangasius cumva in acvariu ?
k asa mi s-a parut

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

17

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

aqua A scris:

mhoa ce specie de peste este "pestisorul acela " adk The big boss big_smile
ai pangasius cumva in acvariu ?
k asa mi s-a parut

the big boss se numeste oscar(evident..regele acvariului):) astronotus occelatus stiintific:) iar cei doi pe care ii vezi nu sunt pangasius,sunt bala shark...sunt diferiti de pangasius

18 Editat de aqua (2009-07-30 13:59)

Re: acvariul meu suspect(astept criticile voastre:)

Sunt minunati acei pesti shark
au o asemanare uimitoare cu rechinii :X
mi se pare k semanau cu un anumit tip de pangasius

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise