1

Subiect: Probleme cu 3 pesti

Am observat ceva straniu la 3 dintre pestii mei, si anume ca se tot freaca de pietrisul de pe fundul acvariului. E o boala? Daca DA sad( cum poate fi tratata? Multumesc.

2

Re: Probleme cu 3 pesti

Sal Stef astept si eu raspuns la intrebarea ta ca si eu am aceai problema!Dar tin sa precizez ca nu au pete sau alte urme precum ca ar fi bolnavi mananca si se comporta normal! hmm

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

3

Re: Probleme cu 3 pesti

Salut BuBu. Nici ai mei nu au pete sau alte urme, doar atat , se freaca de fundul acvariului.:/

4

Re: Probleme cu 3 pesti

Asteptam sfaturi de la cei mai priceputi sau trecuti prin asa ceva!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

5

Re: Probleme cu 3 pesti

Pai depinde acum de ce specie de pesti din cate stiu eu, daca se freaca de pietre au o boala, au ei ceva nu se freaca degeaba.....am avut si eu xipho si tot asa se frecau de pietre km 5 minute si dupaia incetau

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

6

Re: Probleme cu 3 pesti

Astia ai mei nu se freaca in continu (de pietris:D precizez). Se freaca o data si dupa asta mai stau 15-20 de minute, dupa asta iar se freaca.... si tot asa. Pesti care se comporta asa sunt: un gurami, un xifo si un guppy.

7

Re: Probleme cu 3 pesti

Nush nu ma prea pricep la boli dastea nu ai gasit la sectiunea boli nimic ?

You can't change the world ...But you can make a difference hmm

8

Re: Probleme cu 3 pesti

Pai nu prea am gasit. Eu ma gandesc sa nu fi luat vreo boala pentru ca am cumparat niste pesti de la unu care vinde prin piata pe la TIMPURI NOI tot felul de chestii de acvaristica inclusiv pesti. Ceea ce e mai ciudat e ca toti pesti care i-am luat de la acel individ au murit sad. Cei care i-am luat din alte parti sunt foarte bine (cu exceptia la cei 3 care se freaca de pietris). Dar totusi ma gandesc ca atunci cand am cumparat pestii care au murit mi-am contaminat si acvariul. Sper sa nu fie asa.:(

9

Re: Probleme cu 3 pesti

eu cred ca nu e asa e nu am mai bagat un peste nou de foarte mult timp in acvariu si tot asa imi fac cineva mia spus sa nu fie inceput de gris! hmm nu stiu ce sa zic dar la mine fac de luni de zile asa si nu mia murit niciunu si sunt ok!Poate se scarpina si ei lol lol lol

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool