1

Subiect: Cuvant introductiv

Salut, cu respect, domnii si cavalerii ;
Ofer (donez) pupici dulci doamnelor si domnisoarelor .
De zece zile va urmaresc (in)scrisurile, sfaturile, reactiile. Sunteti o entitate ( o tara , de ce nu ? ACVARIA !) deosebita . In aceste zece zile m-ati invatat multe , fara sa va intreb nimic . Va multumesc .
Acum doua zile, pe fundul acvariilor mele (2x60L), inca mai trona un "pietris" de 8-10mm
f.f.frumos colorat (chiar multicolor) , plus inegalabilele castele cu turnulete . Acvarii maneliste - doar muzica aferenta le lipsea ...
Acum cinci minute am terminat unul din ele de "restartat", iar in maxim 48 ore va fii gata
si celalalt . Sunt mandru de ceea ce a iesit din "cauza" voastra .
Asadar , sunteti " DI-VINA"...

P.S. Toti ne-am nascut NEFUMATORI .

2

Re: Cuvant introductiv

Bravo Aureliane! Ești printre putinii care înainte au citit,ascultat și apoi au pus în practica! Sunt tare curios sa-ti vad acvariul reamenajat  :sok
PS.Susținere maxima din partea mea  :noroc

3

Re: Cuvant introductiv

succes

4

Re: Cuvant introductiv

Multumesc frumos pentru aprecieri si urari .
Cat de curand vor aparea si pozele .

5

Re: Cuvant introductiv

Si ca sa aprecim mai bine efortul si vointa ta, poate ne arati si o poza cu vechea aranjare :sbr

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Cuvant introductiv

:sok  :hug Bun venit pe forum :hug  :sok
Cat de mult ma bucur pentru ca in sfarsit a ascultat cineva si de sfatul meu, acela cu "citeste si baga la cap :stupid ", bravo Aurelian ai un + :sok de la mine. Acum mai trebuie sa iti vedem si acvariile, sau mai exact "sa iti apreciem mai bine efortul si vointa", dupa cum a zis si Cezara.
Bafta si sa auzim de bine!
Ape limpezi si pestisori sanatosi iti doresc! :sok

Re: Cuvant introductiv

pelly67 A scris:

...putinii care înainte au citit,ascultat și apoi au pus în practica!...

ca sa mai restrangem cercul... e singurul tongue

8

Re: Cuvant introductiv

Mai sunt și alții....dar poate este singurul care a abordat de asa maniera problema! :sok

9

Re: Cuvant introductiv

Bine ai venit! smile

Evident ca si mie mi-ai starnit curiozitatea sa vad un "before and after", dar te inteleg daca nu vrei sa postezi fotografiile asa. smile
Probabil ca, fiindca deja, te-ai apucat sa faci schimbari, vei depasi momentul de jena, si te vei amuza de felul cum aratau candva acvariile tale.
Ideea e ca probabil, mare procent dintre noi, am fost tentati sa folosim la inceput, toate kitsch-urile, pe care la un moment dat, ni le-au bagat pe gat vanzatorii, sau in acel moment ni se pareau dragute... smile

Cel mai mult conteaza faptul ca ne-am "desteptat"... smile
Niciodata nu e prea tarziu! 

Iti doresc mult succes in amenajarea acvariilor si ... astept si eu sa vad finalul, marii schimbari.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

10

Re: Cuvant introductiv

Am revenit...cu ce a fost...

11

Re: Cuvant introductiv

...dar si cu ce este ACUM !!!

12 Editat de bogdan666 (2010-09-26 22:57)

Re: Cuvant introductiv

dap... bravo, o schimbare in foarte bine
as putea sa spun ca se pricep cei de pe forum la dat sfaturi tongue
un sfat iti dau si eu. daca o sa muti filtrul in partea stanga o sa fie mai bine acoperit de planta aceea, sau planteaza in fata lui niste plante ca sa-l "camuflezi"
numai bine si ape limpezi smile
ps de cum arata inainte nici nu mai zic nimica  :sevil

13

Re: Cuvant introductiv

:apl esti pe drumul cel bun :sok

14

Re: Cuvant introductiv

Mai .. in acea prima poza de dinainte.. as fi jurat ca e un borcanel cu bomboane colorate... foarte yummy de altfel... smile

Felicitari! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Cuvant introductiv

Au intradevar dreptate colegi de pe acest forum chiar esti pe drumul cel bun. :sok

16

Re: Cuvant introductiv

buna
ai un ceratopteris liber, e perfect pe moment pt "camuflarea" filtrului[creste repede]
succes

Re: Cuvant introductiv

Tine-o tot asa si vei ajunge departe :sok

18 Editat de Baracuda (2010-09-27 16:20)

Re: Cuvant introductiv

aurelian A scris:

Salut, cu respect, domnii si cavalerii ;
Ofer (donez) pupici dulci doamnelor si domnisoarelor .
De zece zile va urmaresc (in)scrisurile, sfaturile, reactiile. Sunteti o entitate ( o tara , de ce nu ? ACVARIA !) deosebita . In aceste zece zile m-ati invatat multe , fara sa va intreb nimic . Va multumesc .
Acum doua zile, pe fundul acvariilor mele (2x60L), inca mai trona un "pietris" de 8-10mm
f.f.frumos colorat (chiar multicolor) , plus inegalabilele castele cu turnulete . Acvarii maneliste - doar muzica aferenta le lipsea ...
Acum cinci minute am terminat unul din ele de "restartat", iar in maxim 48 ore va fii gata
si celalalt . Sunt mandru de ceea ce a iesit din "cauza" voastra .
Asadar , sunteti " DI-VINA"...

P.S. Toti ne-am nascut NEFUMATORI .

Nu stiu daca si pe altii, dar pe mine m-ai bucurat de doua ori: a) ai un discurs interesant care denota o calitate peste medie; b) de-acum inainte, in cazul incepatorilor care ne mitraliaza cu intrebari, ii vom indrepta catre tine, sa le impartasesti modul corect de informare in ceea ce priveste problemele pe care le intimpina. Rar se intimpla ca un nou membru al acestei comunitati sa se informeze inainte de a pune intrebari, felicitari!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

19

Re: Cuvant introductiv

Va multumesc tuturor . Imi doresc ca si pe viitor sa avem un dialog decent , constructiv si de folos tuturor celor implicati . S-auzim numai de bine .

20

Re: Cuvant introductiv

Momentan am cam terminat cu aranjatul...si arata cam asa...