Subiect: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Am gasit discusi la 240 lei cel mai bun pret , dimensiunile 7-10 cm.Stie cineva un pret mai bun? cat mai aproape de Sibiu.
Multumesc

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Ii gasesti mai bine la pret cu siguranta. Incearca sa vb cu tanno_ap el are discus de vanzare si este din Valcea.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Corect punctul tau de vedere !!!

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

marius te rog sa deschizi un topic nou in care sa iti prezinti acvariul wink
iar dupa aceea te rog sa stergi mesajele de aici.
Multumesc wink

5

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

MARIUS200L A scris:

and

sper ca si pe viitor sa apara si plantele nu?ai un acvariu mare...si pare foarte trist

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Nu prea stiu ce plante sa pun.

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

foarte scumpi ,la noi aici in zona se vand cu cca 30 -40 lei /buc cam la 5 cm

8

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Da, sunt destul de scumpi...
Dar depinde ce varietati sunt.
La discusi poti sa pui Echinodorus(diverse varietati), Anubias, chiar si Valisneria Giganteea(la mine am observata ca "tine".
Alte plante mai greu, din cauza temperaturii ridicate.

9

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

puiutu A scris:

Da, sunt destul de scumpi...
Dar depinde ce varietati sunt.
La discusi poti sa pui Echinodorus(diverse varietati), Anubias, chiar si Valisneria Giganteea(la mine am observata ca "tine".
Alte plante mai greu, din cauza temperaturii ridicate.

offtopic>puiutu te rog sa participi si tu la topul nostru.....cu un discus senzational sau alt peste....chiar avem nevoie si de tine...merci

ii asteptam si pe restul!!!

?

Re: DISCUSI scumpi dar frumosi !!!!!

Am o pereche de scalari care depun icre de 3 luni la fiecare 2-3 saptamani mai depun o serie .Am si 3 generatii de pui .Ma bucur ca depun dar se pare a fii o poveste fara sfarsit .
Au o perioada anume in care depun ?sau o sa-mi umplu casa de scalari.Apropo donez scalari cei interesati si cei care sunt din Sibiu sa-mi scrie.