Subiect: Acvariul Meu

Salutare tuturor!
Sunt Andrei din Bucuresti, am un avcariu de 120 l, echipat cu:
- Filtru Aquael Turbofilter 1100 (de care nu sunt foarte multumit)
- pompa de aer aquael oxyboost apr 150
- incalzitor Scuba 150W :acv

2

Re: Acvariul Meu

BINE AI VENIT SI SPOR LA MUNCA.
NU SUNT FOARTE BINE INITIAT DAR CU SIGURANTA
NU AU CE CAUTA SCOICILE INTR-UN ACVARIU CRED
CA VA TREBUI SA SCHIMBI PIETRISUL
MULT SUCCES

Re: Acvariul Meu

Stiu ca ar trebui schimbat mai totul incepand de la echipamente si adaugarea unui capac cu iluminare dar voi ajunge si acolo usor usor. multumesc pt sfaturi

4

Re: Acvariul Meu

andreisorin A scris:

Stiu ca ar trebui schimbat mai totul incepand de la echipamente si adaugarea unui capac cu iluminare dar voi ajunge si acolo usor usor. multumesc pt sfaturi

Greseli de incepator care vor fi corectate prin simpla documentare de pe acest forum, lucru pe care trebuia sa-l faci inainte de amenajare. Daca sti ca trebuie sa schimbi totul, postarea pozelor actuale nu are niciun sens. Ar ajunge simpla vizionare a unor poze ale acvariilor de toata lauda, pe care le au majoritatea membrilor acestui forum. Succes!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: Acvariul Meu

Salut Andrei si bine ai venit!

In stadiul in care se afla acvariul tau, momentan sper,.... fara suparare, dar nu pot spune decat: auuuuuu
Daca recunosti ca este total gresit ceea ce ai, atuci apuca-te de treaba. Documenteaza-te foarte atent asupra unor aspecte esentiale pentru faza de inceput si sigur nu ai cum sa gresesti. Spor la treaba si sa auzim numai de bine!  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771