1

Subiect: acvariu nou 70L

Salut sunt Razvan din Constanta si am revenit cu un nou acvariu ....

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

2 Editat de Andi66 (2010-10-15 18:52)

Re: acvariu nou 70L

Felicitari !
Real progres...tine-o tot asa. Multa bafta pe viitor si sa auzim numai de bine !  :sok

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

3

Re: acvariu nou 70L

pai ... il am si pe celalalt de 200L ..... dar cum aveam prea multe specii de pesti  am decis sa fac 2 acvarii tongue

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

4

Re: acvariu nou 70L

am postat mai demult poze ..dar uite aici inca o poza cu cel de 200...

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

5 Editat de Alex23geageac (2010-10-15 20:33)

Re: acvariu nou 70L

Felicitari. Frumos acvariu, nu prea imi place "groapa" facuta in jurul filtrului, ar mai merge niste plantute. Inca odata Bravo, pentru ca in felul asta ai rezolvat si acvariul mare.   :apl

[img]http://img820.imageshack.us/img820/9177/logotr.png[/img]

6

Re: acvariu nou 70L

Multumesc ...dar am incercat sa fac o simetrie totusi... si referitor la plante ... o sa mai pun cand  ma documentez mai mult.. va urma ...

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

7

Re: acvariu nou 70L

Mi-ar prinde bine niste sfaturi cu ce plante as putea sa folosesc fara CO2 ... sau nu stiu ce plante ati mai pune voi din punctul vostru de vedere in acvariu !

Multumesc Tuturor pt sfaturi , urari , incurajari ................

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

8

Re: acvariu nou 70L

frumos domnu frumos

Multi vad, putini cunosc !

Re: acvariu nou 70L

sa sti ca este frumos...mie-mi lace...si curat...esti in perioada ciclarii nu???...la asta nou...oricum se vede ca ai consultat sfaturile "batranilor in acvaristica"......si tu tot scalari???...frumosi tare! :apl  :apl  :noroc

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

10 Editat de sxs (2010-10-16 18:09)

Re: acvariu nou 70L

in asta de 70 nu am scalari ... am guppy , zebre , neoni  , sanitari albi .....

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

11

Re: acvariu nou 70L

Dragut...curat, cred ca asta e cel mai potrivit cuvant care`mi vine`n cap. E curat, dar parca nu are acel ceva, imi mai trebuie putina sare dupa parerea mea. Oricum real progres, fata de inceput. Bravo!

Off: Nu imi pot infrana curiozitatea...ai cumva un audi cu nr SXS?

Etiamsi omnes, sed non ego.

12

Re: acvariu nou 70L

Merci frumos ... chestia cu acvariul mic de 70l este ca aici o sa experimentez eu diferite setupuri intelegi ... si tot felu de amenajari , nebunii ca na sunt la inceput si am cam multe ideii si parca nu ma riscam sa incerc cu cel mare care .. deocamdata e destul de ok din punctul meu de vedere....

Referitor la Audi ... nu !

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

Re: acvariu nou 70L

foarte frumoase acvarii, o intrebare totusi ce substrat ai folosit? nu m-am decis daca imi place sau nu culoarea lui dar e interesant rau  big_smile  contrastul mi s-a parut prea mare fata de un coridoras albino care parca l-am vazut pe acolo (asta e partea care nu mi-a placut) dar la ochi asa per total da foarte bine
si plante chiar ar mai merge cateva (desi esti in aceeasi situatie ca mine "ce plante sa mai pun cand nu am co2?")
oricum mult spor in continuare!

14

Re: acvariu nou 70L

Merci Frumos  .....  Ca substrat am folosit OCEAN FREE Absolute Planting Soil .....exact asa se numeste .. si mai are si pe maro .....

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

15

Re: acvariu nou 70L

sxs A scris:

Salut sunt Razvan din Constanta si am revenit cu un nou acvariu ....

Frumos prin simplitate si rafinament. Succes mai departe! smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

16 Editat de LeicaBogdan (2010-10-18 20:39)

Re: acvariu nou 70L

salutare...:D incet, incet, ne marim clubul acvaristilor din constanta :d


apropo cat ai dat pe kg de substrat?

microgeophagus ramirez maniac big_smile

17

Re: acvariu nou 70L

Bine ai revenit! smile

Pentru faza in care este, acvariul tau arata tare dragut.

Mult succes! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

18

Re: acvariu nou 70L

Multumesc frumos tuturor ! ^:)^  :noroc

This is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning...................

19

Re: acvariu nou 70L

LeicaBogdan A scris:

apropo cat ai dat pe kg de substrat?

Si eu sunt curios, daca ai putea sa ne zici. Multumesc

Re: acvariu nou 70L

Deci mai multa lume apreciaza substratul big_smile Ce ochi bun am (mi-am concediat laudatorii ca doar e criza  lol )
Ca plante mai poti folosi ceva Anubias, Egeria densa, Alternanthera Reineckii 'Roseafolia' pentru contrast sa nu ai numai plante verzi , la mine au mers si fara co2 speciile de mai sus dar acum am inceput cu easy carbo si sunt curios ce iese.
mult spor si ape limpezi!