1

Subiect: Bine v-am gasit

Salutari stimati colegi. Numele meu este Ionut, am 23 de ani si locuiesc in Ploiesti. Aici voi folosi nickul "Mios", un nick dat de fostii mei colegi de clasa, acum multi multi ani. De mic copil, mi-am dorit sa am un acvariu in casa, sa incerc sa reproduc un mic colt de rai, in holul de la intrare, unde e ceva mai mult spatiu decat ar fi trebuit. Zis si facut: prima data am achizitionat un acvariu Aqauel Pearl de 60 litrii, unde mi-am dat toata silinta sa fie ok, desi la inceput iesise o "ciorba" de nedescris. In cele din urma, dupa ce tabloul l-a incantat foarte mult pe tata, si a inceput si el sa isi dea seama ca este foarte relaxant sa privesti la acest acvariu, batranul meu, a dat acceptul sa trec la un acvariu mai mare: Eheim MP de 126 litrii, cu echipare completa, substrat JBL Aquabasis + susbstrat Sera, Ferropol 24, PPS, JBL 7 Balls(toate acestea datorita faptului ca am pus si o sa pun mereu accent pe cresterea plantelor), cumparat din Hornbach Berceni. Totul a decurs bine, iar pe parcurs, am completat si cu o instalatie profi de CO2 de la Dennerle. In acest moment bazinul a fost remodelat, primind in el Eleocharis Parvula, Blyxa, Pogostemon Helferi si Micranthemum, pe langa Cryptocorine-ul Wendtii Green care se afla acolo de aproape 1 an, devenind o tuba incredibil de frumoasa, si Anubiasul Nana. Am renuntat astfel la Heterantera Zosterifolia si la tufele invadatoare de Echinodorus Tennelus.

2

Re: Bine v-am gasit

welcome !!  :sok  :fbr  :fp

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

3

Re: Bine v-am gasit

sa traiesti!
nimic nu e mai relaxant decat verdele natural!!!!

4

Re: Bine v-am gasit

floscar A scris:

sa traiesti!
nimic nu e mai relaxant decat verdele natural!!!!

Dar si un pic de rosu , nu ?
Bine ai venit printre noi Ionut.
Ape limpezi si pesti sanatosi.

rabdare si tutun :smoke    0722.731.565 "Cosmote"