1

Subiect: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Aici facem prezentarile, spunem cu ce echipa tinem si de ce.

2

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Sunt Florin, Rapidist de cand ma stiu, fiinca asa m-am nascut cu sange visiniu si asa voi muri, dar zilele astea cu totii suntem Romani, asa ca HAI ROMANIA

3

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Si el este urmasul meu.

4

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Florin A scris:

Si el este urmasul meu.

Hai Dinamo! big_smile

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

HAI DINAMO big_smile

6

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Hai RAPID wink

7 Editat de soto_san (2009-01-10 02:32)

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Florin.Mazilu A scris:

HAI DINAMO big_smile

scuze dar tre sa zic si eu .....miau..miau...miauuuuuuuuuu

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

ronnabog A scris:

Sincer...nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu vad ce treaba are fotbalul cu acvaristica,doar de dragul de a mai deschide un topic nou?
Nu sunt impotriva...ca si eu sunt microbista....tineam cu STEAUA,acum nu mai tin decat cu mine:D,doar ca ati putea deschide tipicuri mai importante si legate de ce reprezinta acest site:ACVARISTICA & DISCUS

Inca odata imi cer scuze, daca am deranjat pe cineva se poate sterge mesajul meu.
                     Multumesc

Nu ai deranjat cu nimic, de ce ai deranja? Daca doresti topicuri noi asteptam sugestii, avem o rubrica si pt. asa ceva, ne face placere sa impacam pe toata lumea.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

9

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Stelist pur sange

10

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

sunt stelist de cand ma stiu,iar el,urmasul meu,va fii pana cand va vrea D-zeu...

11

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

iar el e IDOLUL...FORTZA STEAUA!!!

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

o sa imi fac un acvariu rosu / albastru !! Dute dicaaaaaaaaa smile)

In natura nu exista lucru frumos sau urat !! Totul este spectaculos sau mai putin spectaculos !

13

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Iubesc sportul, dar nu ceea ce a devenit, iar daca s-ar baga 0,001% din investitiile facute in fotbal, in acvaristica din Romania, cea din urma ar fi putut deveni o industrie care ar fi produs o gramada de locuri de munca si placere..
Iubesc fotbalul, ma uit la fotbal  si il si practic pe deasupra in timpul liber, deci nu ma criticati, asta este adevarul.

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

14

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

In Romania nu se mai joaca demult fotbal din pasiune,placere ci doar ptr bani de aceea numai vedem fotbal de calitate ca generatia lui Hagi.Echipa nationala demult nu ne-a mai adus o bucurie.Manca mereu bataie ca magaru-n panta...Noi punem suflet la fiecare meci,ne sta inima la fiecare faza de meci iar ei fac niste declaratii dupa meci de ne doare capul...au niste scuze ridicole.candva tineam cu o echipa dar mi s-a luat cand mi-am dat seama ca prea se mai joaca fotbal ...apoi am zis :"tin doar cu nationala" dar si astia ...(vezi meciurile de calificare la C.M.).Eu nu mai vad nici o sansa de calificare ptr ca sunt realista dar ei iar ne promit marea cu sarea si iar ne luam teapa la capitolul incredere...Am dreptate?

laura-rac

15

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Atata timp cat sunt jucatori adusi pe anumite interese la echipa nationala nu o sa avem o reprezentativa competitiva.. pe mine nu ma reprezinta aceasta nationala, ci doar cativa jucatori..
Voi tine cu nationala pentru ca nu pot sa tin cu Bangladesh.. e nationala Romaniei, dar trebuie sa se schimbe ceva.. 
Tactic vorbind au fost pusi pe teren de imi dau palme...
Morala la pamant.. de aceea apar acele greseli..
Toate acestea au un factor comun = antrenorul care trebuie sa isi motiveze jucatorii, sa isi faca o selectie serioasa si sa lucreze la morala!, dar nu doar el este de vina...
Max Nicu a facut destula valva si `nea Piti` nici nu l-a bagat.. in ultimele cateva minute si am vazut ca a intrat in meci MULT mai bine decat multi.. spre exemplu Banel care nu a reusit nici o centrare, nimic in mod special.. si nu numai el..
Tanase a fost cel mai bun jucator de pe teren, asa arata un jucator adevarat... tupeist, inovator, concis si clar in atac.. plus ca stie sa centreze (ceea ce mai mult de jumatate din jucatorii din ultimele meciuri nu au auzit)
Pacat ca se poate, nu este vorba de "generation gap" - este nevoia de schimbare in toate mediile in domeniul sportului...
In Germania, Spania de exemplu.. inotul este disciplina scolara...
Spania in ultimele decade au crescut cu vreo 10 cm in media de inaltime!!
La noi sportul nu mai este demult un mod de viata, probabil nici nu a fost, dar cel putin acum nu mai reprezinta mai nimic.. trebuie inceput cu ministerul..

Laura.. si Brazilia joaca pe bani... dar cand au vazut ca vedetele nu joaca.. au avut curajul de a baga jucatori fara nume, dar muncitori... din pacate nu ne putem compara cu Brazilia pentru ca ne trebuie o baza sportiva mult mai sanatoasa decat ametita de infrastructura ce o avem... Toti joaca pe bani, dar acestia vin atunci cand faci spectacol si castigi..
Mai multe nu vad... jocul de culise la noi este mult mai activ decat cel din teren... Parerea mea!

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

16

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

daca as avea putere as face in felul urmator: as forma o echipa nationala nou -nouta ( fara jucatori cu relatii,etc) si cu un alt antrenor( ca de Piturca ne-am convins...) sa zicem Hagi,Olaroiu,Zenga( nu stiu un antrenor cu rezultate f mari in cariera) ,i-as da echipa pe mana 3 ani in care sa nu avem pretentii la rezultat dar in acest timp sa construiasca caramida cu caramida de la temelie o echipa super valoroasa si dupa 3 ani sa vedem rezultatele.si fiecare jucator sa raspunda ptr greseli nu cum fac acum citez:'' asa-i fotbalul,se intampla,daca dadeam noi gol era altul scorul",niste scuze ridicole de rasul-plansului.

laura-rac

17

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Laura este o idee excelenta, nu e noua, dar nu se pune deloc in practica la noi.. Eu am incredere doar in Dan Petrescu sau Razvan Lucescu care au avut curajul de a prelua echipe practic de la zero si au demonstrat ca merita sa vina la echipa nationala si sa faca acelasi lucru.. si Boloni e pe acelasi profil.. mai mult creste jucatori si construieste..
De restul nu zic ca nu sunt buni, dar asta e parerea mea ca ne-ar trebui acum.. gata cu experimentele in primul rand...

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

18

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Ma bucur ca nu sunt prima cu o astfel de idee,inseamna ca nu  era o idee rea dar vorba ta CINE sa o puna in practica ptr ca aia de sus,din conduceri nu cred ca au timp ei de astfel de discutii constructive ci de cat de mari le sunt buzunarele..................

laura-rac

19

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Sa le zica cineva ca s-au inventat cardurile si nu iti trebuie portofel mare, dar trebuie inventat si un obraz mai fin...

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

Re: Hai sa vedem ce microbisti intra pe aici si cu ce echipe tin

Forta otelul big_smile
100% SUNT DE PARERE CU SCHLAFFEN. ma scuzati pentru capslock big_smile