Subiect: Salutare

Va salut! sunt  arcudohori din ploiesti, am 2 acvarii si ca fauna am asa  in acvariul cel mare vreo 30 de betani (frati si surori = taticul) mama a fost killarita de tata ,3 sae si 4 ancistrosi, ca plante am anubiasi, blyxa, didiplis, marsilea, parvula, acicularis si ceva bacopa. In celalalt acvariu am vreo 30 de red cherrys

2

Re: Salutare

arcudohori A scris:

Va salut! sunt  arcudohori din ploiesti, am 2 acvarii si ca fauna am asa  in acvariul cel mare vreo 30 de betani (frati si surori = taticul) mama a fost killarita de tata ,3 sae si 4 ancistrosi, ca plante am anubiasi, blyxa, didiplis, marsilea, parvula, acicularis si ceva bacopa. In celalalt acvariu am vreo 30 de red cherrys

Cred ca ar trebui sa editezi din nou textul... este atit de original, incit va fi greu sa inteleaga cineva ce vrei sa spui...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Salutare

Bine ai venit! Cateva poze ar fi mai edificatoare.
Nu sunt cam multi pesti in acvariul de 30l? Sau sunt pui betanii cum i-ai numit tu?
Oricum va trebui sa-i separi caci se vor omor intre ei.

4

Re: Salutare

just_sllick A scris:

Bine ai venit! Cateva poze ar fi mai edificatoare.
Nu sunt cam multi pesti in acvariul de 30l? Sau sunt pui betanii cum i-ai numit tu?
Oricum va trebui sa-i separi caci se vor omor intre ei.

Care acvariu de 30 l? Ai aflat deja lucruri pe care omul nu le-a spus?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: Salutare

lol  lol  lol  lol  lol

Re: Salutare

Poate este clarvazator sau vreun mediu :fconf  :sok

Re: Salutare

Vai scuze de greseala abia acum am vazut. Eram sub influenta bauturilor alcoolice in acel moment mai mult ca sigur smile))))
Nici macar nu mi-ati dat dreptate ca 30 de beta sunt cam multi de crescut in acelasi acvariu (cand ating maturitatea sexuala) indiferent de dimensiunea acvariului. :noroc  :noroc
^:)^  ^:)^  ^:)^ scuze!!! ^:)^  ^:)^  ^:)^

Re: Salutare

Clar eram beat am mai scris si gresit nu numai ca am inteles gresit sad(
ce rusine!!!  :scry

9

Re: Salutare

el a vazut 30 de betta si neah tongue

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

10

Re: Salutare

aqua A scris:

el a vazut 30 de betta si neah tongue

daca erea baut nu ar fi trebuit sa vada 60 ?  :fok  in rest....
multa  :noroc   :fbr

11

Re: Salutare

just_sllick A scris:

Vai scuze de greseala abia acum am vazut. Eram sub influenta bauturilor alcoolice in acel moment mai mult ca sigur smile))))
Nici macar nu mi-ati dat dreptate ca 30 de beta sunt cam multi de crescut in acelasi acvariu (cand ating maturitatea sexuala) indiferent de dimensiunea acvariului. :noroc  :noroc
^:)^  ^:)^  ^:)^ scuze!!! ^:)^  ^:)^  ^:)^

Marius, crede-ma ca, la modul in care a fost facuta prezentarea acvariilor, nu stiu daca era momentul sa faca cineva observatii de specialitate. Eu nici acum nu am inteles tatal cui a "killarit" pe mama cui? lol
Revenind la seriozitate, cred ca ar trebui sa fim mai exigenti in cazul unor astfel de prezentari, sa le zicem "colorate", forumul asta trebuie sa creasca nu numai prin valoarea materialelor prezentate, ci si prin forma in care sunt prezentate. Este parerea mea, evident ca fiecare face ce si cit poate... smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12

Re: Salutare

bradraqua A scris:
just_sllick A scris:

Vai scuze de greseala abia acum am vazut. Eram sub influenta bauturilor alcoolice in acel moment mai mult ca sigur smile))))
Nici macar nu mi-ati dat dreptate ca 30 de beta sunt cam multi de crescut in acelasi acvariu (cand ating maturitatea sexuala) indiferent de dimensiunea acvariului. :noroc  :noroc
^:)^  ^:)^  ^:)^ scuze!!! ^:)^  ^:)^  ^:)^

Marius, crede-ma ca, la modul in care a fost facuta prezentarea acvariilor, nu stiu daca era momentul sa faca cineva observatii de specialitate. Eu nici acum nu am inteles tatal cui a "killarit" pe mama cui? lol
Revenind la seriozitate, cred ca ar trebui sa fim mai exigenti in cazul unor astfel de prezentari, sa le zicem "colorate", forumul asta trebuie sa creasca nu numai prin valoarea materialelor prezentate, ci si prin forma in care sunt prezentate. Este parerea mea, evident ca fiecare face ce si cit poate... smile

Asa este Radu. Ai dreptate! (ca si de obicei.. smile )
Eu sustin in totalitate ceea ce ai scris!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.