21 Editat de Baracuda (2010-12-03 19:10)

Re: Start-up AndreiP

wink

AndreiPro A scris:
bradraqua A scris:
AndreiPro A scris:

up-date

A disparut castelul smile

Cred ca mai indicat ar fi sa pozitionezi spray-bar-ul filtrului pe peretele din spate, paralel cu el. Eu as pune toata Cabomba intr-o singura tufa, amplasata intr-unul din colturile din spate ale acvariului, firul razlet nu arata tocmai bine. Ce furtun (alb) se vede in partea dreapta?


Furtunul de la bomba la care am atasat ieri un difuzor.

Ma declar multumit cu raspunsul, chiar daca a venit dupa 12 zile... wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22

Re: Start-up AndreiP

Andrei eu maine tund acvariul. Daca esti interesat de planta asta :

http://img46.imageshack.us/img46/2491/img0069yf.th.jpg

se numeste Heteranthera Zosterifolia

sau de niste Egeria najas

La mine HZ-ul creste intr-un ritm barbar fara prea multe fite si sincer cred ca iti va creste si fara CO2 fara problema. Ceea ce e in poza aia este doar o parte din ce am tuns cu 5 zile in urma si iti pot da destula cat sa fac si tu o tufa asemanatoare cred.

Daca vrei da-mi un PM cu un numar de telefon ceva si ne auzim maine sa tund si sa iti dau.

23 Editat de Horia (2010-12-07 16:28)

Re: Start-up AndreiP

Salut! Bine ai venit! Se pare ca iti place cea ce faci din moment ce au aparut schimbarile astea in acvariu. Imi place ca ai ascuns filtrul cu Valisneria aia si te sfatuiesc sa faci la fel si cu incalzitorul acela de pe mijloc sau iti place ca atunci cand te uiti la pestisori sa vezi incalzitorul? big_smile  Muta-l in coltul din dreapta  si nici nu o sa-ti dai seama ca il mai ai. Al doilea lucru care imi place la fel de mult e acea buturuga /cioata din stanga e superba si ar merge foarte bine cu un moss si sa il transformi intr-un copacel ca asta:

Bonsai in acvariu

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

24

Re: Start-up AndreiP

Asa cum am scris in unul din primele mele mesaje, mi s-a parut ca acesta este unul din cele mai animate si mai pertinente forumuri pe acest subiect ... intre timp m-am reorientat, dar orice sfat bun si "la timp" este bine venit smile. Poza cu acel pomisor plin de verdeata este un obiectiv, dar trebuie sa o iau usor smile