1

Subiect: salutare

Salutare sunt Dan din brasov,am avut acvariu cand eram in liceu acum.... multi ani in vara m-am apucat din nou dar bineinteles ca am facut toate greselile care l-e face un incepator (cand am avut eu acvariu nu era documentatie nu era internet nu era nimic) dupa nitica documentre pe forumuri am inteles cu ce se mananca mai nou acvaristica.
Deci pe scurt am un acvariu de 40 de litri (cilcat) in care traieste un scalar voalat si o femela de xifo tot voalata, ei sunt cei care au ramas dupa inceputul dezastruos, stiu ca e mic acvariu si pentru scalar si pentru xifo de asta nu am mai cumparat alti pesti vreau sa imi fac unul mai mare da sa vedem cand.

Re: salutare

bine ai venit in barca!!!!...vb putin mai mult despre acvariul....substrat, apa, lumini, plante....si cateva poze daca se poate....

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

Re: salutare

Bine ai venit.Cat de mare vrei sa faci acvariul?

Filmul e o arta, zic unii; e industrie, il contrazic altii.Nici una, nici alta!Vreti neaparat sa stiti ce e? Ei bine, ascultati-ma pe mine! E un mister!    (Jean Luc Godard)

4

Re: salutare

Bine ai venit!:)

Succes la viitorul start! smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.