21

Re: scalari cu neoni

lol  lol  lol asa e, lesinau pe undeva  lol

acum gata, au iesit la promenada de seara scalareii, isi varsa nervii pe melcii de substrat lol am vazut ca sunt tare violenti cu melcii, imi snopeau pomaceea si pe cei de substrat ii iau in gura si ii scuipa, ii ataca  lol cu neonii nu au nimic, trec elegant pe langa ei

le-am presarat fulgi pe substrat, au papat tot, nu s-au aratat interesati de "hrana vie"....INCA....

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

22

Re: scalari cu neoni

Stai liniștită nu se va întâmplă nimic deosebit! Scalarii "intra în priza" doar la împerechere și depunere.

23

Re: scalari cu neoni

aa bun, deci la mine va fi liniste si pace  lol am o pereche platonica  lol

arata tare bine acum acvariul, mai animat  :flove se vad superb cei 16 neoni in centru. sper si oto sa isi faca treaba sa ma scape de fuzz ca daca nu sunt concediati  mad  :smoke

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

24

Re: scalari cu neoni

De unde și la ce preț ai luat otto...dacă nu este confidențial? tongue

25

Re: scalari cu neoni

pentru tine Paul, orice  :kiss
hornbach berceni, 7.99 wink bucata

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

26

Re: scalari cu neoni

Da, da ,da...suna cam la ...capătul lumii, sa vad când mai ajung în capitala tongue
Mersi  :kiss

27

Re: scalari cu neoni

Trebuie tinut cont totusi ca scalaru este un ciclid si eu stiu un caz cand din 50 de neoni rosii nu am ami ramas nici unul in 4 zile asa ca trebuie avut totusi grija si inca ceva de obicei neonu normal sta si se simte bine la o temperatura de 22-24 pe cand cel rosu la 26 -28 si la scalar la fel si scalarul

28

Re: scalari cu neoni

am uitat sa mai povestesc, fatele mele de neoni sunt intacte, scalarii nici nu au  bagat in seama noii locatari.
adevarat, la asta nu m-am gandit intr-adevar, temperaturile necesare.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

29

Re: scalari cu neoni

gigione A scris:

Trebuie tinut cont totusi ca scalaru este un ciclid si eu stiu un caz cand din 50 de neoni rosii nu am ami ramas nici unul in 4 zile asa ca trebuie avut totusi grija si inca ceva de obicei neonu normal sta si se simte bine la o temperatura de 22-24 pe cand cel rosu la 26 -28 si la scalar la fel si scalarul

Cresti și scalari?

30

Re: scalari cu neoni

Da cresc si scalari ai vreo nelamurire