1 Editat de radu_dragan (2010-11-14 23:33)

Subiect: cam tarziu

salutare,cam tarziu pt prezentare dar...acvariu 300l,filtru intern si filtru extern tetratec,incalzitor aquael,o pereche flower,o pereche nigro si un red parrot,momentan doar 2 poze,revin zilele astea cu altele   pareri?(andy am scos plasticele)

2

Re: cam tarziu

Bravo Radu, ai facut bine ca ai scos plasticele. Nu e un inceput rau, incearca sa te mai documentezi despre compatibilitatile pestilor si despre filtrare. Bafta multa!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: cam tarziu

cam stiu despre pesti,o sa ramana flowerii,o sa dau nigro dar papagalul(fluiericiul)este al sotie si-mi rupe capul daca-l dau,alt acvariu nu mai am,se pare ca raman cu cei 3  flowerii si fluiericiul

4

Re: cam tarziu

frumos acvariu imi place!

0747180488

Re: cam tarziu

spartanii,femela flower,papagalul si masculul flower si fluiericiul

6

Re: cam tarziu

Frumos acvariul, și mai deosebiți sunt peștii :sok  Cred ca "halesc" ca "dulăii"  tongue

Re: cam tarziu

mai am putin de lucrat pe la el si o sa fac cateva poze la tot acvariul,multumesc

8

Re: cam tarziu

Deci, e mortala poza cu papagalul. E mult prea haioasa. Frumosi pestisori. Sa iti fie sanatosi!

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: cam tarziu

mersi frumos cezara, papagalul(fluiericiul) este al sotiei mele,ai mei sunt flowerii

Re: cam tarziu

deci acvariul per ansamblu,o pereche de flower si 1 papagal,ce ar trebui sa mai fac ?sau ce nu se potriveste?stiu de papagal ca nu merge cu flowerii,dar alte obiectii?multumesc anticipat

11

Re: cam tarziu

Poate ar merge pietrele deschise la culoare inlocuite cu ceva mai inchis, pentru un contrast mai frumos cu substratul. Zic si eu... :fbr

Etiamsi omnes, sed non ego.

12

Re: cam tarziu

Dupa mine ar merge buturuga pe mijloc, de care sa prinzi anubiasul si sa pui pietrele stanga / dreapta, eventual daca ai cum sa creezi ceva ascunzatori. Pietrele nu vor ramane albe, in foarte scurt timp se vor acoperi de alge si se vor vedea mai frumos si natural in contrast cu nisipul alb. Incearca sa rezolvi cu filtrarea (sti la ce ma refer), ce ai tu acum nu ajunge pentru volumul de apa existent.
Pot sa-ti mai dau un sfat legat de lumina: Aqua-glo + Flora-glo de la Hagen, primul iti va scoate foarte frumos in evidenta coloritul pestilor iar cel de al doi-lea va ajuta plantele (ai loc destul pentru cateva tufe in plus de anubias, eventual varietati diferite).
Astept evolutii viitoare. Bafta multa si sa auzim numai de bine!  :noroc

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: cam tarziu

multumesc andi,ar merge bine buturuga pe mijloc dar acolo-mi maschiaza filtrul intern si furtunele la cel extern precum si termometrul,filtrul de care stim noi 2 momentan nu am ce sa fac,dupa ce mi se naste baiatul si o sa mai am bani.....legat de tufe de anubias momentan nu am "timp",am mai cautat pe forum la preturi rezonabile dar momentan nu am gasit,in seara asta schimb 2 neoane cam cu ce ai scris mai sus,multumesc andy