1 Editat de merlin21 (2011-06-11 03:47)

Subiect: Frauda editia 11

:fmad

2

Re: Frauda editia 11

:apl  :fok

3

Re: Frauda editia 11

Mai frate.....ce idiot! ...și când ma gândesc ca i-am dat nota maxima :stupid
Mai presus de asta după ce am insistat sa pună mai multe poze (într-un post unde vindea te miri ce....)și-a permis sa-mi trimită PM și sa spună ca acvariul în cauza nu mai exista ca set-up fiindcă tocmai l-a schimbat și bla,bla,bla....
Da,da,da....suntem sub asediu domnilor.....trebuie schimbat ceva la regulament si asta foarte urgent! De genul....ai 300 de postări...ai dreptul sa-ți expui acvariul, sa-ți dai cu părerea și sa vinzi pe aici ....

Re: Frauda editia 11

apropo'....am rugat si eu sa mi se dea dreptul de vot....azi am incercat sa-i votez acvariul lui paulica (imi place tare mult)si nu a mers....adica imi zice ca nu am drpt de vot....se poate???

“Misiunea mea este sa- mi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine.
Ne întelegem bine, ca între asasini.”
Emil Cioran

5 Editat de costyy_78 (2010-11-23 12:03)

Re: Frauda editia 11

pelly67 A scris:

Mai frate.....ce idiot! ...și când ma gândesc ca i-am dat nota maxima :stupid
Mai presus de asta după ce am insistat sa pună mai multe poze (într-un post unde vindea te miri ce....)și-a permis sa-mi trimită PM și sa spună ca acvariul în cauza nu mai exista ca set-up fiindcă tocmai l-a schimbat și bla,bla,bla....
Da,da,da....suntem sub asediu domnilor.....trebuie schimbat ceva la regulament si asta foarte urgent! De genul....ai 300 de postări...ai dreptul sa-ți expui acvariul, sa-ți dai cu părerea și sa vinzi pe aici ....

Ai perfecta dreptate ,dar ,  :sok  am si eu o intrebare, daca s-ar face asa cum spui tu ,exemplu cazul meu care am in jur de 180 postari  pana la 300 ce ar trebui sa fac pe forum daca :

nu am dreptul sa expun acvariu
nu pot sa-mi dau cu parerea
nu  pot sa vand
big_smile
cum ajung la cele 300 mesaje daca nu pot sa ma implic cu absolut nimic?
ps: nu vreau sa se inteleaga gresit , sunt total impotriva "ecscrocilor" de acest gen care sa lauda cu munca altora

6

Re: Frauda editia 11

costyy_78 A scris:
pelly67 A scris:

Mai frate.....ce idiot! ...și când ma gândesc ca i-am dat nota maxima :stupid
Mai presus de asta după ce am insistat sa pună mai multe poze (într-un post unde vindea te miri ce....)și-a permis sa-mi trimită PM și sa spună ca acvariul în cauza nu mai exista ca set-up fiindcă tocmai l-a schimbat și bla,bla,bla....
Da,da,da....suntem sub asediu domnilor.....trebuie schimbat ceva la regulament si asta foarte urgent! De genul....ai 300 de postări...ai dreptul sa-ți expui acvariul, sa-ți dai cu părerea și sa vinzi pe aici ....

Ai perfecta dreptate ,dar ,  :sok  am si eu o intrebare, daca s-ar face asa cum spui tu ,exemplu cazul meu care am in jur de 180 postari  pana la 300 ce ar trebui sa fac pe forum daca :

nu am dreptul sa expun acvariu
nu pot sa-mi dau cu parerea
nu  pot sa vand
big_smile
cum ajung la cele 300 mesaje daca nu pot sa ma implic cu absolut nimic?
ps: nu vreau sa se inteleaga gresit , sunt total impotriva "ecscrocilor" de acest gen care sa lauda cu munca altora

Treaba cu 300 nu este "bătută in cuie".....poți interveni si după 10 postări , problema este sa fi om!. Aici nu făceam referire la cei ca tine care și-au văzut de treaba lor și sunt onești și "băteam" la escroci !
Oricum trebuie făcut ceva cu regulamentul fiindcă asa nu se mai poate!
Cu câteva luni în urma deschideam un topic "Fantomele".....este mai mult decât oricând de actualitate!

Re: Frauda editia 11

Cel mai simplu e sa cereti o poza in care apare posesorul sau numai buletinul lui langa acvariu iar aceasta poza sa fie vizualizata numai de catre cel care se ocupa de concurs.

8

Re: Frauda editia 11

Mai, dar putem sa facem poze și sa ne vedem ,nu neapărat cu buletinul . Nu înțeleg ce ne ferim asa unii de alții parca am fi ciumați!

9

Re: Frauda editia 11

costyy_78 A scris:
pelly67 A scris:

Mai frate.....ce idiot! ...și când ma gândesc ca i-am dat nota maxima :stupid
Mai presus de asta după ce am insistat sa pună mai multe poze (într-un post unde vindea te miri ce....)și-a permis sa-mi trimită PM și sa spună ca acvariul în cauza nu mai exista ca set-up fiindcă tocmai l-a schimbat și bla,bla,bla....
Da,da,da....suntem sub asediu domnilor.....trebuie schimbat ceva la regulament si asta foarte urgent! De genul....ai 300 de postări...ai dreptul sa-ți expui acvariul, sa-ți dai cu părerea și sa vinzi pe aici ....

Ai perfecta dreptate ,dar ,  :sok  am si eu o intrebare, daca s-ar face asa cum spui tu ,exemplu cazul meu care am in jur de 180 postari  pana la 300 ce ar trebui sa fac pe forum daca :

nu am dreptul sa expun acvariu
nu pot sa-mi dau cu parerea
nu  pot sa vand
big_smile
cum ajung la cele 300 mesaje daca nu pot sa ma implic cu absolut nimic?
ps: nu vreau sa se inteleaga gresit , sunt total impotriva "ecscrocilor" de acest gen care sa lauda cu munca altora

cred ca paul era suparat de a vorbit asa !
da paul iti inteleg frustrarea mai ales eu cand am auzit de la ce user a venit !
sincer sunt total dezamagit ....
unde e bogdivaio  :fcry  :fcry

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Frauda editia 11

acvariul va fi scos din concurs si il asteptam pe "posesorul acestuia aflat in vizita in romania" sa isi ceara scuze public celor care utilizeza acest site

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

11

Re: Frauda editia 11

pelly67 A scris:
costyy_78 A scris:
pelly67 A scris:

Mai frate.....ce idiot! ...și când ma gândesc ca i-am dat nota maxima :stupid
Mai presus de asta după ce am insistat sa pună mai multe poze (într-un post unde vindea te miri ce....)și-a permis sa-mi trimită PM și sa spună ca acvariul în cauza nu mai exista ca set-up fiindcă tocmai l-a schimbat și bla,bla,bla....
Da,da,da....suntem sub asediu domnilor.....trebuie schimbat ceva la regulament si asta foarte urgent! De genul....ai 300 de postări...ai dreptul sa-ți expui acvariul, sa-ți dai cu părerea și sa vinzi pe aici ....

Ai perfecta dreptate ,dar ,  :sok  am si eu o intrebare, daca s-ar face asa cum spui tu ,exemplu cazul meu care am in jur de 180 postari  pana la 300 ce ar trebui sa fac pe forum daca :

nu am dreptul sa expun acvariu
nu pot sa-mi dau cu parerea
nu  pot sa vand
big_smile
cum ajung la cele 300 mesaje daca nu pot sa ma implic cu absolut nimic?
ps: nu vreau sa se inteleaga gresit , sunt total impotriva "ecscrocilor" de acest gen care sa lauda cu munca altora

Treaba cu 300 nu este "bătută in cuie".....poți interveni si după 10 postări , problema este sa fi om!. Aici nu făceam referire la cei ca tine care și-au văzut de treaba lor și sunt onești și "băteam" la escroci !
Oricum trebuie făcut ceva cu regulamentul fiindcă asa nu se mai poate!
Cu câteva luni în urma deschideam un topic "Fantomele".....este mai mult decât oricând de actualitate!

este inchis tot de citeva luni bune  :fok
dar nu se regaseste si motivul....

12 Editat de Baracuda (2010-11-24 15:10)

Re: Frauda editia 11

merlin21 A scris:

Pt ca mie nu imi plac cei care fura si mint, l-am descoperit si pe al doilea dupa razvan cool.
se pare ca este la moda sa furi munca altora..
Nu pot spune decat rusine

acum sa va prezint adevaratul posesor al acvariului de pe primul loc:

http://www.aquaticplantcentral.com/foru … -tuch.html

si ce pretinde romanasul nostru:
http://www.acvariidevis.ro/acvarii-util … et-nam/396

l-am notat cu 0 pt ca merita

Merlin, toata stima pentru vigilenta de care ai dat dovada!  :apl  Sper sa recuperati si premiul pe care l-a primit nemernicul. Din pacate, eu imi mentin susceptibilitatea in continuare, vis-a-vis si de alte acvarii, prezentate cu mare pompa pe acest forum. Sper din tot sufletul sa gresesc!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

13 Editat de merlin21 (2011-06-11 03:47)

Re: Frauda editia 11

:fmad

14

Re: Frauda editia 11

merlin21 A scris:

astept pm in legatura cu ele.
pana acum m-am dovedit destul de eficient.  smile

Susceptibilitate inseamna lipsa de dovezi, daca si cind voi avea dovezi in sprijinul temerilor mele, nu voi ezita sa-ti aduc la cunostinta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

15 Editat de pomi (2010-11-24 23:23)

Re: Frauda editia 11

Merlin Holmes, bravo  :sok

Nu stiu cum ii gasesti, dar ai talent.


Parca am mai spus, dar eu cred ca e mai sigur ca la concursuri sa se posteze un filmulet cu acvariul si o poza de ansamblu. Un film e mult mai usor de depistat daca nu apartine celui in cauza, decat o poza de pe nu stiu ce site strain.

16

Re: Frauda editia 11

pomi A scris:

Merlin Holmes, bravo  :sok

Nu stiu cum ii gasesti, dar ai talent.


Parca am mai spus, dar eu cred ca e mai sigur ca la concursuri sa se posteze un filmulet cu acvariul si o poza de ansamblu. Un film e mult mai usor de depistat daca nu apartine celui in cauza, decat o poza de pe nu stiu ce site strain.

oricum trebuie sa puna o poza cu el langa acvariu !
daca  persoana e suficient de nesimtita incat sa ia poza cu alt om si sa zica ca ala e el ..deja intrece masura  :stupid

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Frauda editia 11

Salutare.Problema din cate stiu se poate rezolva si legal  daca este anuntat posesorul pozei.Se dau datele de pe acest forum ale plagiatrului etcetc.ma rog bataiede cap multa pentru un prost.Cel mai simplu:
1.cel care posteaza pentru concurs isi da un acord cum ca poza e reala si personala(dar nu stiu cat dfe folositoarear fii)
2.iddea cu poza posesorului langa acvariu e cel mai ok.Si ar trebui bagat asa obligatoriu ca nu nu mai fiefacute efecte in diferite programe,poze panorama etc etc.
sa se foloseascadoarcalitateaaparatlui,lumina in camera ,unghiul de fotografiere..etc etc.
Sincer...chiar nu putem sa ne dam seama cat de frumos si aranjat e un acvariu si fara prelucrari de poze?

Cu stima

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Frauda editia 11

Pacat ca si aici sunt tepari si incearca sa......de fapt nici nu stiu ce incearca ca la mintea lor....ma rog...hai sa schimbam subiectul ca din astia care vor sa traga tepe gasim pe toate drumurile.Nui nimic nou din pacate.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

19

Re: Frauda editia 11

Detectiv trebuia sa te faci merlin  :noroc

20

Re: Frauda editia 11

domnu' merlin tipul a trimis poza cu el langa acvariu ? sau nu se mai aplica regula asta ? ca in editia 10 nu am vazut nici o poza de genul asta !

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise