1

Subiect: Castele in acvarii

Cine a zis ca nu se poate si nu arata bine ?  lol

2

Re: Castele in acvarii

Ceva mai futuristic

3

Re: Castele in acvarii

cand am citit titlul eram sigur ca despre prima poza este vorba..
acum chestia tine de gusturi, unora le place sa imite peisaje altora peisaje din natura..
vezi si turma de vaci de plastic pe pajistea de heminatus sau mai era unu cu o girafa de plastic in savana.. foarte reusite imitatii, dar nu prea sunt pe gustul meu.
totusi acvariul inspirat din Lordof the rings, cel de anul trecut si cel de anu asta imi plac si mie.

4 Editat de Avatar (2010-12-16 13:46)

Re: Castele in acvarii

Da, ideea este ca poti realiza ceva interesant imitand peisaje din natura, sau in cazul acesta un castel si peisajul din jurul lui, iti trebuie indemanare si vedere in perspectiva.
Stiu si de turma de vaci si indienii in canoe din scape'urile lui Knott, eu nu as face asa ceva, insa pentru antrenarea ochiului e suficient sa ma delectez cu aceste lucrari care nu sunt altceva, decat rodul imaginatiei artistului.
Nu zic "nu", totusi, poate candva voi incerca si ceva mai ...extravagant, abstract smile.

5

Re: Castele in acvarii

Frumos si interesant dar e prea...cum sa zic...prea tablou pentru gustul meu,totusi le admir constructia si forta de exprimare a compozitiei. Evident si un plus in creerea tridimensionalitatii,lucru destul de greu daca se pleaca cu plante putine si se asteapta extinderea lor in masa,mai putin in schimb daca s-au bagat covoare la greu si dupa 3 zile s-au tras cateva cadre...
Oricum e altceva si merita exemplificat macar ca idee! :sok

6

Re: Castele in acvarii

foarte frumos,probabil e fan Lord of the rings

unul care m-a impresionat foarte mult este asta: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2010.cgi?&op=showcase&category=0&vol=0&id=85

tot cu castel:D

7

Re: Castele in acvarii

Da da, e super si ideea aceea...mai e un acvariu tot asa cu un trunchi de copac iar la baza o usita din aceea ca de hobbit smile