1

Subiect: depunere ciclide

sal, am o intrebare azi mi au depus bimaculatus..pana sa i separ in alt acvariu ,problema e ca sant in acvariu comun cu alti pesti  au depus pe o piatra cred ca sant vreo 500 de icre, intrebarea e daca pot separa acum piatra cu icre cu tot in alt acvariu?trebuie sa mut si paraintii sau numai piatra ?

2

Re: depunere ciclide

surpriza!!! astazi dim am constatat ca icrele au disparut  pur si simplu ,dupa ce 30 ore le au ventilat si le au pazit pe rand....care sa fie cauza,ce s a intamplat???

3

Re: depunere ciclide

in acvariu nu sant nu le au mutat deci le au mancat..de ce?chiar nu stie nimeni ?

4

Re: depunere ciclide

aveai nevoie de lumina pe timp de noapte incit sa le poata supraveghea
un bec/led conectat la un incarcator de telefon
in acvariu (comunitar) ai cumva melci sau pesti nocturni ?  smile

5

Re: depunere ciclide

am avut si lumina 2 beculete de instalatie de pom le am montate sub capac,asta nu mi explic..mai am 3nigro si 3 zebre dar nu cred ca au fost mancate de altii ca nu lasau sa se apropie nimeni de loc ..

6 Editat de pasi_une (2010-12-20 00:12)

Re: depunere ciclide

nigro bat bimaculatusii
daca sunt putin mai mici sau la fel
am avut in acvariu
melci nai nici de substrat ?

7

Re: depunere ciclide

nigro sant mici 4cm fata de astia care au 6-7cm de zebre nu mai spun ca si alea sant mici,melci n am foarte curios sa le protejeze si ventileze in permanenta  o zi si o noapte ca i am supravegheat

8

Re: depunere ciclide

este posibil chiar ei sa le fi mancat,la mine cel putin asa procedau pana ce au prins oleac de experienta,