1 Editat de narcis.b (2010-12-20 22:26)

Subiect: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Am lipsit ceva vreme si intre timp s-a nascut un nou setup,dintr-o idee simplista cu presupunerea ca se va dezvolta incet fara sa aibe nevoie deosebita de atentie. Acvariul meu multi il stiti,320l , 300W t5uri,865,progresiva,canistre externe 2(900l + 1200l),substrat Tropica,fertilizare lichida ,CO2 presurizat. Eh si cam asa arata final:
smile  Incet incet invat  :pp

2

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Oppppaaaaa!!!!...s-a întors  :apl  :apl  :apl  :apl  :apl Ma gândeam la tine și noaptea lol  lol Despre acvariu....pardon!
PS. Nu ai sughițat, te-a pomenit Cezara și Alexandra non stop tongue

3 Editat de narcis.b (2010-12-20 22:53)

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Hahahaha! Draga Paul ,nici gand sa plec definitiv si evident am urmarit postarile,mai ales evolutia acvariului tau!!!!!!!!!!!  :noroc .Eh nu toti avem asa timp la discretie,mai  sunt si cei ce dau din coate sa poata baga 2 picaturi de potiune magica in acvariu!  :omfg  :apl
Ma bucur sa te vad aproape de forum! Sper ca gandurile tale la miez de noapte nu au fost chiar cosmaruri!  lol
Din gresala Bitanu! Incerc sa asimilez ....aaa ...sa incep cu ciclul azotului...sau e prea mult ??  :pp  Sa traiesti Bitanu! Ma bucur sa va reantalnesc!Daca-mi scrie si Radu cel Mare sunt super fericit!   :sok

4

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Ma bucur sincer ca ai revenit!  :noroc  :sok

5 Editat de bobi (2010-12-20 22:56)

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

desi nu-s Radu cel Mare ma bucur sa te vad aici. :)in ultima vreme parca forumul asta a uitat de acvaristica si a devenit mai mult hi5, facebook. ieri a aparut si Sergiu, a mai scris si Radek, parca ne stringem incet, incet.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

6

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Asa e Bobi.Si eu ma bucur ca sunt atrasi si altii "cu state de plata" in acvaristica pe acest forum :sok

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Bine ai revenit Narcis  :fok Speram ca te vom vedea mai des acuma dacă tot ai revenit.Pentru ca așteptăm cu nerăbdare și părerile tale despre anumite acvarii  :sok

8 Editat de Baracuda (2010-12-21 11:42)

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

narcis.b A scris:

Hahahaha! Draga Paul ,nici gand sa plec definitiv si evident am urmarit postarile,mai ales evolutia acvariului tau!!!!!!!!!!!  :noroc .Eh nu toti avem asa timp la discretie,mai  sunt si cei ce dau din coate sa poata baga 2 picaturi de potiune magica in acvariu!  :omfg  :apl
Ma bucur sa te vad aproape de forum! Sper ca gandurile tale la miez de noapte nu au fost chiar cosmaruri!  lol
Din gresala Bitanu! Incerc sa asimilez ....aaa ...sa incep cu ciclul azotului...sau e prea mult ??  :pp  Sa traiesti Bitanu! Ma bucur sa va reantalnesc!Daca-mi scrie si Radu cel Mare sunt super fericit!   :sok

   Nu stiu la cine te-ai referit, cind ai spus Radu cel... dar parca nu i-a picat bine lui Bobi, asa ca, te rog de-acum inainte, sa folosesti "Radu cel Frumos", este mai aproape de... adevar si mult mai neutru... lol  lol  lol
   Narcis, ce sa spun? Mi-ai si ne-ai lipsit dar acum inteleg ca asteptarea a meritat! Ai folosit tu o data, termenul "dospit" (daca nu gresesc), cind te-ai referit la perioada de creatie a unuia din set-up-urile tale. Nu stiu ce fel de "praf de copt" folosesti dar acvariile tale cresc tare frumos, mie imi lasa gura apa, cind le privesc! Superb!!! :apl ^:)^

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

bradraqua A scris:

   Nu stiu la cine te-ai referit, cind ai spus Radu cel... dar parca nu i-a picat bine lui Bobi,

Nu ma supar eu asa usor, trebuie sa mai facem si cite o gluma.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

10

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Foarte frumos arata...totusi nu inteleg, cine s-a ocupat de el in lipsa ta ?!  big_smile  nevasta cumva ? :fp

11

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Avatar A scris:

Foarte frumos arata...totusi nu inteleg, cine s-a ocupat de el in lipsa ta ?!  big_smile  nevasta cumva ? :fp

lol  lol  lol Soacra  lol  lol  lol

12

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Da Dane! smile) Nu a fost foarte curat e drept,a mers  la minim cu CO2ul,ziua de iluminare mai scurta,de 7ore,FARA schimburi de apa,doar completare,fara macro,iar dozele de fertilizare cu micro destul de ponderat,ah era sa uit ,cu un tub mai putin la iluminare, si noaptea 3ore de UV-C!  Pare incredibil nu-i asa? O singura data ,cumnatul meu ,a curatat un pic peretele frontal.In rest plantele unde au avut loc s-au extins bine merci unde nu sau ingramadit la greu.E  vident ca i-am dat un facelift si a ajuns sa arate in felul asta.Sincer nu ma asteptam sa aibe un mers asa de bine dar s-a intamplat!
Am tras cateva poze si deja l-am demontat,dupa 2 zile de stat cu ochiul pe el deja a inceput sa ma stranga monotonia....astfel...in cateva zile voi pune poze cu un nou inceput de setup,un pic mai colorat.

13 Editat de Avatar (2010-12-22 02:05)

Re: Incercari de aquascape: Muntii mei!

Super-sotie ! ce sa mai zic...  :sok

Felicitari pentru scape'ul acesta si bafta cu urmatorul !