1 Editat de cristake2308 (2011-01-09 18:09)

Subiect: Idei modificare acvariu

Salutare si bine v-am gasit! Din pacate sunt nou pe acest forum, dar nu nou si in domeniul acvaristicii smile . Sunt pasionat de acest domeniu si orice as face in acvariu parca tot nu e suficient de bine smile .Aveti mai sus o poza cu acvariul meu si as dori de la voi niste pareri/idei noi de reamenajare a acvariului meu.

Cateva detalii :
-acvariul meu are 60x30x40h cm , deci aprox 66 l ;
- Fauna : 6 rasbora, 2 rasbora pitic, 6 neoni,4 gourami pitic,4 corrydoras,2 pomacea, creveti Red Chery la greu smile;


Imi cer scuze daca sunt probleme la calitatea pozei sad ... Astept raspunsuri de la voi. Numai bine !!

Re: Idei modificare acvariu

Bine ai venit in comunitatea noastra.
Ape limpezi iti dorim.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: Idei modificare acvariu

Bine ai venit, in primul rand...cu acvariu, parerea mea este sa muti ceva si aici in prim`plan, ori sa pui ceva gazon, sa aduci ceva mai in fata pentru ca totul pare ingamadit in spate. Si mi se par putin cam multi pestisori...Numai bine

Etiamsi omnes, sed non ego.

4

Re: Idei modificare acvariu

e greu pentru noi sa iti spunem ce sa faci. sunt atitea bazine frumoase pe forum incit ai de unde alege, poti gasi cu usurinta o sursa de inspiratie. tot ce trebuie sa faci este sa cauti cu rabdare.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Idei modificare acvariu

Salutare! Va multumesc pentru raspunsuri, am sa incerca sal- rearanjez din propria imaginatie ca vad ca lumea nu se ingramadeste cu idei/pareri/sfaturi. O sa va tin la curent, numai bine !!

Cristi T.

Re: Idei modificare acvariu

salutare!nu arata rau deloc!colegulmeu are dreptate..un gazon nu ar strica.'tunse'' putin tufele din sspate,tocmai pentru a scoate gazonul in evidenta.La propria alegere...bolovanul ala schimbat cu ceva mai natural,parca mi se pare prea rotund.In rest,uitete pe forumuri la modele de acvaarii si alageti tu,pe propriul plac.oricum nu mi se pare nici al tau urat deloc.felicitari

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: Idei modificare acvariu

Iti multumesc...am reusit sa-l rearanjez dar momentan nu am poze cu el ca sa le postez. Am sa cumpar niste Blyxa Japonica pentru prim-plan, sau astept alte idei de plante gazon de la voi(care nu cer adaos de CO2).

Numai bine !!

Re: Idei modificare acvariu

Dupa cum v-am promis, am sa atasez poze cu modificarea din acvariu. Va trebui sa mai creasca si vegetatia smile . Imi pare rau de calitatea pozei, nu pot reproduce culorile reale din acvariu  :fcry

9

Re: Idei modificare acvariu

:sok

Re: Idei modificare acvariu

:sok

Gratis nu exista,ieftin nu rezista