1

Subiect: un decor din ANTRACT,rezista in apa

un decor din ANTRACT,rezista in apa, as rugs sa daca se poate,
Sa mi se raspunda doar daca cineva e   sigur,nu prin banuieli, toxic
Stiu ca nu este,Ms,salut!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

poate poti fi mai explicit...totusi..

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Nu stiu ce este antract-ul (conf. dex = pauza, interval). Poate ai vrut sa spui antracit. Daca despre el e vorba nu rezista in apa

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

4

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Paul Hencz A scris:

Nu stiu ce este antract-ul (conf. dex = pauza, interval). Poate ai vrut sa spui antracit. Daca despre el e vorba nu rezista in apa

   Paul, te-as ruga, daca vrei sa dezvolti putin ideea: de ce antracitul nu rezista in apa?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

aspi A scris:

un decor din ANTRACT,rezista in apa, as rugs sa daca se poate,
Sa mi se raspunda doar daca cineva e   sigur,nu prin banuieli, toxic
Stiu ca nu este,Ms,salut!

Poate ne arati si cateva poze

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

6 Editat de aspi (2011-01-14 18:44)

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

scz dap antracit am vrut sa scriu, am gasit cva decoruri pt temelia caselor f f f frumos, in hornbach, si se imbina f bn e din placi facut de grosime 1pana la 3 cm....si e din antracit,...

si nu stu daca as putea pune asa cva in acvariu...ma intelegeti acu..?


scrisesem de pe tel si aveam dictionarul activ..nu vazusem ca imi schimbase cuvantul de asta nu scrisesem corect "antracit"

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

7

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

ceva de genu dar mult mai ok..o nuanta mai inchisa si mult mai mici bucatile,,,deasa ma refer!!!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

sal,am vazut asa ceva intr un acvariu,nu stiu cat este de toxic,vroiam sa mi fac si eu asa ceva ca arata bine si cand am vazut pretul la 1 placa m am sucit,cat dau pe 6 placi (atat am eu nevoie)  mai bine cumpar un beckraund  din magazin tot atat te duce,
Concluzie-la aceeasi bani cumperi beckraund

9

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

din cate stiu si faianta..din casa contin sau sunt facute din antracit nuuu???..sau ma insel..cea ce inseamna ca ar trebui sa reziste!!!..am cautat pe google...acum asta am cerut...sfaturi si explicatii clare! daca se poate daca nu..ramane sa incerc..:-??..ms

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

10 Editat de aspi (2011-01-14 19:00)

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

mp este undeva la 160lei despre c vb eu!...:-??....nu stu ce decor mai ok imi iau la 60lei cat imi trebuie mie...din polistiren am facut cu ciment...dupa 1 an..a inceput sa se duca in zona in care ies bulele..pt ca furtunul si toate erau ascunse pe dupa decor...prin santuri facute de la inceput..acu vreau sa il dau jos!!!... sg chestie care m-ar interesa dar nu gasesc la dimensiunile micutului meu acvariu 60x35x30 ar fi unu din fibra de sticla!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

in brasov,horbach,la comanda si super frumoase si nici nu crapa,pt ceea ce ti trebuie tie este ieftin sigur,nu este nici 100(60 cat te costa  mai pui maxim 20-30 lei) si este din fibra de sticla cred sau ceva foarte bun,asta este parerea mea

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

din cate stiu eu antracitul e de fapt carbune de pamant de culoare neagra, cu continut mare de carbon (f. bun combustibil). Cred ca se dizolva in timp in apa dar s-ar putea sa ma insel, nu sunt chiar sigur

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

13

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Umbla vorba prin sat ca in general, minele de creion (exclus varianta "chimic") ar fi facute din antracit. Poate gresesc, intrebati un chimist, savant de larga recunoastere internationala.

In tara orbilor, chiorul este imparat - Tara orbilor / H.G.Wells

14

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

B37dra stii sigur k la hornbach fac si la comanda?
Iar ce am vazut eu nu cred k era carbune
Am pus mana p el s parea cva d genu calcarului,asa parea.ms d sfaturi :kiss

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

te asigur,2-3 pieteni au facut pe comanda ce este drept nu in  hornbach Brasov dar ce are intr un magazin are in toate,vezi ca sunt si niste preturi afisate acolo,sunt postate sus desupra bolovanilor,pietrelor calcaroase,bafta

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Ai dreptate A.Normal, numai ca mina de creioan (grafitul) este antracit coxificat(încălzirea sub un curent de aer la 3000 °C). Iar ce apare in postul 7, nu e sigur antracit.

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

17

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Preturile si decorurile le stiu Dar erau mari,erau in jur  d 400lei,putin peste.cu next okzie o  sa ma interesez.Ms,salut.daca stie cnva unde pot da comanda in brasov d decor din fibra Va rog sa imi spuneti s mie! Ms sal

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

18

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Cum naiba sa fie ala antracit!??!?!
Antracitul este un carbune superior, cu capacitate calorica f mare.

19

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

Cauta p Google placa d faianta din antracit,vb dupa,credema k stiu ce am vazut,s mam uitat atent.

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

20 Editat de air (2011-01-15 19:27)

Re: un decor din ANTRACT,rezista in apa

http://ro.wikipedia.org/wiki/Antracit   :noroc