1

Subiect: kanabyss

stimati colegi
Kanabyss m-a suspectat pe mine ca poate ii trag o teapa daca imi trimite avans pt un fundal 3d. asa ca i-am facut unul cum isi dorea el(dupa cum s-aputut vedea pe post). Cind l-am terminat a zis ca numai dupa sarbatori sa-i trimi, ca dupa acea sa-mi scrie ca numai dupa data de 10 ian. dar de atuncea nu da nici un semn de viata. i-am trimis pm si email si i-am oferit sa-l trimit si plateste cind are bani dar nici macar nu ma sunat sa spuna ceva.
deci cine este TEPAR?

Re: kanabyss

Parerea mea este ca ar trebui sa ceri un avans neaparat de acum incolo pentru a evita situatii de acest gen. Despre Kanabyss nu stiu ce sa zic, nu-l cunosc dar daca face chestii de astea, e urat din partea lui

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

3

Re: kanabyss

Pentru astfel de gesturi, as impune ca masura banarea userului. smile

4

Re: kanabyss

tibi59 A scris:

stimati colegi
Kanabyss m-a suspectat pe mine ca poate ii trag o teapa daca imi trimite avans pt un fundal 3d. asa ca i-am facut unul cum isi dorea el(dupa cum s-aputut vedea pe post). Cind l-am terminat a zis ca numai dupa sarbatori sa-i trimi, ca dupa acea sa-mi scrie ca numai dupa data de 10 ian. dar de atuncea nu da nici un semn de viata. i-am trimis pm si email si i-am oferit sa-l trimit si plateste cind are bani dar nici macar nu ma sunat sa spuna ceva.
deci cine este TEPAR?

   Incearca sa te convingi, ca ceea ce face, este rea-vointa. Doamne fereste poate are probleme omul, pe forum nu l-am mai vazut de mult. Zic si eu... smile

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: kanabyss

eu am incercat de mai multe ori. L-am rugat sa-mi deie un nr de tel dar nua dat nici adresa nici nr tel
daca dai o comanda de ce nuti dai macar nr de telefon daca chiar vrei ceva

6 Editat de Baracuda (2011-01-17 19:07)

Re: kanabyss

tibi59 A scris:

eu am incercat de mai multe ori. L-am rugat sa-mi deie un nr de tel dar nua dat nici adresa nici nr tel
daca dai o comanda de ce nuti dai macar nr de telefon daca chiar vrei ceva

   Tu ai fost cumsecade si de aceea ti-ai asumat un risc. De acum inainte ar trebui sa te asiguri in vreun fel, ca sa nu executi comenzi degeaba. Nu toti oamenii sunt de cuvint, din pacate!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: kanabyss

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

Re: kanabyss

lol Asa invata omul... din greseli... Nu cred ca e mare paguba, mai mult e timp si efort pierdut. Crede-ma, de aceea nu fac acvarii sau capace de acvariu nici lu' mam'mare pe incredere... Un avans simbolic sau macar costul materialului e bine sa fie primit. Eu nu judec pe nimeni, iar chinezii spun ca omul se schimba de 12 ori pe ora, adica odata la 5 minute. Cand ai dat un ban, e mai complicat cu razganditul, cand dai, oricat de putin, e neplacut sa pierzi, desi, fie vb intre noi, un om poate renunta inclusiv la avans, e un risc pe care trebuie sa il intelegi si sa ti-l asumi tu, ca producator de orice, in orice activitate care implica o tranzactie cu alti oameni. Eu am primit avans de milioane de la necunoscuti si altii s-au tot gandit daca sa imi dea sau nu 1 leu... Oameni si oameni... Eu nu judec pe nimeni, eu doar apreciez pe unul sau pe altul pentru ce a facut sau face pt mine. Oricum, daca e un produs vandabil, dupa un timp rezonabil in care clientul tau, oricare ar fi el, nu isi exprima clar dorinta sa intre in posesia obiectului, pune-l in vanzare. Daca se vinde inseamna ca era cautat, daca nu se vinde... scade pretul, e si asta o chestie de luat in seama. "Castigi, pierzi, negustor te numesti" Uneori mai bine dai mai ieftin decat costa dar nu pierzi tot. Gandeste-te...
Sper ca ti-am fost util.

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate