Subiect: Acvariul nostru

Noi suntem la inceput si incercam sa descoperim din mers tainele acvaristicii...
Avem un acvariu de 126l, in care am pus niste plante(cu care ne luptam sa supravietuiasca) si avem un banc de guppy productivi, 2 scalari tirani, 2 xypho, 2 gurami maaari, ne-a mai supravietuit un neon si cativa sanitari albi.
Acvariul nostru e deosebit prin cele doua piese decorative: un far din ceramica si un templu incas.
Speram sa va placa!

Re: Acvariul nostru

Am vrea sa participam la concurs si am vazut ca trebuie o imagine cu noi, asa ca am adaugat!

3 Editat de Baracuda (2011-01-19 19:45)

Re: Acvariul nostru

victor_alina A scris:

Am vrea sa participam la concurs si am vazut ca trebuie o imagine cu noi, asa ca am adaugat!

   Cred ca lipseste acel "cineva", care ar putea spori valoarea pozei si implicit sansele in cadrul concursului lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: Acvariul nostru

sfatul meu este urmatorul : apucativa impreuna de citit si de documentat de pe net nu neaparat de aici, vizualizati macar 10 acvarii ale unor oameni care stiu cu ce se mananca acvaristica, faceti o paralela cu ceea ce aveti voi apoi luati o decizie!!!
daca luati o hotarare ca trebuie ceva schimbat inseamna ca vati facut treaba daca nu schimbati nimic imi pare rau pentru bietele vietuitoare.

5

Re: Acvariul nostru

:smoke  lol  :sok

6

Re: Acvariul nostru

nu e a 3 oara cand apare postul asta? lol parca mai era si la prezinta-te... si la mandreste-te...

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

7

Re: Acvariul nostru

POATE LA SECTIUNEA  ASA NU :pp

8

Re: Acvariul nostru

nu fiti rai. oamenii au spus clar ca vor sa invete, desi inca mai au de muncit ca sa participe la concurs. smile

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Acvariul nostru

Bineinteles,cu riscul de a fi oof topic,ca si pe alte forumuri se da cu pietre.toti am fost la inceput.Parerea mea e ca trebuie sa ii incurajam sa vada si partea frumoasa,dar grea, a lucrurilor.daca se vor vedea schimbari in bine,atunci avem si noi un merit...daca nu....suntem si noi vinovati de evolutia acestor acvariii.de ce?pentru ca nu suntem destul de expliciti!!!

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

10

Re: Acvariul nostru

costinbanu A scris:

Bineinteles,cu riscul de a fi oof topic,ca si pe alte forumuri se da cu pietre.toti am fost la inceput.Parerea mea e ca trebuie sa ii incurajam sa vada si partea frumoasa,dar grea, a lucrurilor.daca se vor vedea schimbari in bine,atunci avem si noi un merit...daca nu....suntem si noi vinovati de evolutia acestor acvariii.de ce?pentru ca nu suntem destul de expliciti!!!

Esti off topic! Te rog sa nu mai compari acest forum cu altele! Nu,nu se arunca cu pietre,dar sunt pe aici useri mai vechi cu acvarii ingrijite cat de cat care nu au avut inca curajul sa posteze la aceasta rubrica considerand-o high level,si pe buna dreptate!Daca isi doresc sa invete ,foarte bine ii ajutam,la sectiunile adecavate si destinate inceputului in acvariustica, dar nu putem face treaba in locul lor! Tine numai de ei sa-si doreasca sa asimileze informatii si experienta!

11 Editat de costinbanu (2011-01-20 15:48)

Re: Acvariul nostru

narcis.b,nu comparam.
Era o constatare,nu e singurul topic unde se ,,arunca cu pietre''...ma asteptam sa tragi alta concluzie...

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

12

Re: Acvariul nostru

clar trebe  niste schimbari , si eu  nou pe site si acvaristica  , la fel   m-au facut cu oua si otet , dar in modul  bun  asa am  vazut  ca  de fapt  acvariul cu  care ma mandream are multe   :bube: am remediat  ce am putut si  urgent .
urmareste  forumul si poze cu acvari,   credema ca ai de unde sa te inspiri ,si  primesti sfaturi utile , de la cei cu experienta .
suces  :noroc