1

Subiect: indrumare sistem co2

Detin un acvariu aquael colt 57 de 90l si as avea nevoie de o indrumare in achizitionarea unui sistem co2 potrivit ,  multumesc

2 Editat de Baracuda (2011-01-25 14:07)

Re: indrumare sistem co2

cymyc A scris:

Detin un acvariu aquael colt 57 de 90l si as avea nevoie de o indrumare in achizitionarea unui sistem co2 potrivit ,  multumesc

   Exista cele doua variante: bomba pentru CO2 (gasesti informatii complete aici pe forum) si echipamentul profesional (internetul este de nadejde).
   In varianta profesionala, pentru inceput iti ajung: butelia, reductorul cu robinet pt. reglaj fin, numaratorul de bule si difuzorul/reactorul. Controllerul si sonda (cele mai scumpe componente) pot fi achizitionate ulterior.
   La rubrica "vinzari" sunt postate citeva componente, care te-ar putea interesa.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3

Re: indrumare sistem co2

Bradraqua din cat am citit din parerile altora  co2 din bomba e o optiune de inceput pana la urma ajungandu se tot la un sistem profesional de aceea va intreb catre ce kit de co2 sa ma indrept catre ce firma raport pret- calitate ,butelie de unica folosinta sau reincarcabila ,inca nu am-am interesat daca in bucuresti se pot reumple si unde ,multumesc pt atentia acordata

4

Re: indrumare sistem co2

cymyc A scris:

Bradraqua din cat am citit din parerile altora  co2 din bomba e o optiune de inceput pana la urma ajungandu se tot la un sistem profesional de aceea va intreb catre ce kit de co2 sa ma indrept catre ce firma raport pret- calitate ,butelie de unica folosinta sau reincarcabila ,inca nu am-am interesat daca in bucuresti se pot reumple si unde ,multumesc pt atentia acordata

   Acum inteleg (o fi vina mea?)! Sistemele de la JBL, dupa parerea mea sunt foarte bine plasate in raportul calitate/pret. Nu poate fi vorba despre butelie de unica folosinta, acestea sunt prea mici si va trebui sa cumperi in permanenta cite una. Da, exista in Bucuresti posibilitatea de reincarcare.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: indrumare sistem co2

multumesc,ma voi uita pe oferta magazinelor on line pt achizitionarea unui sistem jbl  si inca o intrebare unde ar fi un centru de incarcare co2? Daca am ceva nelamuriri voi reveni daca se permite cu noi intrebari ,multumesc

6 Editat de Baracuda (2011-01-25 14:40)

Re: indrumare sistem co2

cymyc A scris:

multumesc,ma voi uita pe oferta magazinelor on line pt achizitionarea unui sistem jbl  si inca o intrebare unde ar fi un centru de incarcare co2? Daca am ceva nelamuriri voi reveni daca se permite cu noi intrebari ,multumesc

Bd. Pieptanari nr. 92, firma Mavis.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: indrumare sistem co2

multumesc