1

Subiect: update acvariu :)

salutare de curand (5zile) am trecut la un acvariu :acv  mai mare cu toate ca nu permite spatiul sad dar ce sa fac dupa niste certuri una alta am reusit smile cam MARE totusi  are 126 litri numai pt ciclide  83/37/41h geam de 6mm cel vechi mi-la pocnit baiatu sa suparat pe un peste ca a plecat de la geam  si .... :stupid ... asta este  norocul meu a fost ca are micut 54l si geam de 4mm akum sa vad ku asta  poate am norok sa-l lase in pace  smile va doresc bafta sanatate si ape limpezi stima   :noroc urmeaza si un set de poze in 2 zile  :sok

,,Sssssst vine cineva"  ,,ESTE  EU?'' big_smile big_smile big_smile  :hug   :hug   :hug
acvariu 120 L smile

Re: update acvariu :)

Ape limpezi si sa speram ca acest acvariu va rezista  big_smile! Asteptam poze. Numai bine!

3 Editat de Ancistrus (2011-02-05 22:39)

Re: update acvariu :)

eugen81 A scris:

salutare de curand (5zile) am trecut la un acvariu :acv  mai mare cu toate ca nu permite spatiul sad dar ce sa fac dupa niste certuri una alta am reusit smile cam MARE totusi  are 126 litri numai pt ciclide  83/37/41h geam de 6mm

Salut eugen, cand spui cichlidae la ce te referi? cichlidae africane? cichlidaele africane nu se tin in acvarii asa mici... cel putin 200 litri, si asta in cazul in care ai doar 7-8 Demasoni.

4

Re: update acvariu :)

da sunt ciclide africane si 200l pt?sunt destui litri pentru 7kingsizei 4-5cm :fok .nu sunt suficienti litri pt 20-30  :frogp

,,Sssssst vine cineva"  ,,ESTE  EU?'' big_smile big_smile big_smile  :hug   :hug   :hug
acvariu 120 L smile

Re: update acvariu :)

eugen81 A scris:

da sunt ciclide africane si 200l pt?sunt destui litri pentru 7kingsizei 4-5cm :fok .nu sunt suficienti litri pt 20-30  :frogp

Ok succes, tu esti expertul, adevarul este ca asa stiam si eu cum ca Kingsizei (mai nou: Metriaclima pulpican) nu cresc mai mari de 4-5 cm... evident ca nu au nevoie de spatiu (teritoriu) mai mare, ca doar sunt mici, si la ce spatiu le oferi tu deja ma gandesc ca este posibil sa se si rataceasca  :acv
PS: Sa nu ia nimeni de bun ce am spus, am glumit evident  ^:)^

6

Re: update acvariu :)

k ms de interventie nu ma supar  :noroc

,,Sssssst vine cineva"  ,,ESTE  EU?'' big_smile big_smile big_smile  :hug   :hug   :hug
acvariu 120 L smile

7

Re: update acvariu :)

eugen din tot ceea ce ai spus tu acolo zau daca inteleg ceva din mircareala asta ??? incearca sa te abtii de la asemenea prescurtari si sa fii mai inteligibil. nu este obligatoriu dar asta este asa de bun simt pentru ca nu toti suntem obisnuiti cu mircareala.