Subiect: Buna tuturor!

Ma bucur ca am dat de acest site... caci probabil imi voi face multi prieteni noi aici... pai.. ce pot sa zic este ca am un acvariu de 50-60 de litri in forma hexagonala... am pesti doar de 3 ani... cu intrerupere de 1 an... deci ma consider inca incepatoare. Imi plac pestii mai mici si cei simplu de ingrijit.. dar cei mai potriviti pentru experienta mea sunt inca viviparii ... deci acvariul meu contine 3guppy femele si 4 masculi... 3 sanitari fosilis sau ceva de genul o pereche de molly si cam atat... ca substrat am pietris colorat,niste plantute mai lungi . am si un aparat de oxigenare cu buretel, destul de bunicel... si in sfarsit.. inca un acvariu de vreo 10 litri unde ii tin pe cei 19 guppy de doar 2 saptamani...:x cam asta este acvariul meu...

2

Re: Buna tuturor!

bine ai venit pe forum. din ceea ce ai zis acolo esti clar o incepatoare si sfatul meu este sa pui doua trei poze ca sa iti spunem clar ceea ce ai de facut asta daca vrei si iti doresti sa faci aceasta pasiune numita acvaristica.
din ceea ce ai zis ai cateva probleme de rezolvat insa pozele ar fi mai edificatoare.

Re: Buna tuturor!

Bine ai venit printre noi  :acv
Te rog sa treci locația în profil  :sok
Așteptam cu nerăbdare ceva poze ca sa ne dam și noi o părere.  :fok
In rest ape limpezi  :acv

4

Re: Buna tuturor!

Bine ai venit .

1. "3 sanitari fosilis sau ceva de genul " - nu sant vivipari
2. Pestii vivipari NU sant "cei simplu de ingrijit ", ci ,eventual, de inmultit

P.S. Citeste cat mai mult din ce scrie pe acest forum

Re: Buna tuturor!

da... stiu ca nu sunt chiar asa de usor de ingrijit viviparii dar mi s-a spus ca guppy sunt perfecte pentru un incepator... revin cu poze cand o sa imi reinstalez bloothutul

Re: Buna tuturor!

Te rog sa treci locația în profil  :fok