21

Re: Buturuga si fluturi

pigeon mov A scris:

felicitari, foarte frumos... vreau tutusi sa te intreb ceva.... folosesti ceva solutii pentru plante? adik fertilizatori ceva.....

In primul post scria asta:

"Iluminat: 2x18W/965 Osram + 1x18W/Fluora.
Substrat: Florapol.
Fertilizare: micro JBL + macro PPS-Pro + Easycarbo"

Re: Buturuga si fluturi

as vrea sal felicit pe coelgul nostrul cibserg (coleg acvarist)...imi place f mult ca a gandit acest aranjament inainte sal faca....si se obs ca are si ceva experienta in acavristica
multi se grabesc sa faca un acvariu....il planteaza cu f multe plante...care in loc sa prospere se termina f rapid...a gandit de 10 ori si a facut odata ....si sa vazut rezultatul....avem ce invata de la el
nu e nevoie sa cumperi 100 de plante....oricum vor creste si trebuie sa le tai la un moment dat....+5 Sae...am avut si eu si frumosi si f harnici....(Sae siamese algae eater.....fac f buna treaba, doar ca mai sar din acvariu daca e neacoperit). A folosit o combinatie interesanta de pesti, si a stiut cum sa ii puna in evidenta
uitati asa se face un acvariu...cam asta spune acest post....si e bun ca o lectie(sfat) pt toti cei care vor un acvariu frumos si echilibrat...felicitari din nou

calitatile unui acvarist....rabdare si spirit de observatie

23 Editat de eXotic (2009-10-20 17:24)

Re: Buturuga si fluturi

Foarte frumos Ne poti spune si cat timp a durat evolutia

24

Re: Buturuga si fluturi

multumesc pentru raspuns

Gott mit uns!

25

Re: Buturuga si fluturi

Respect, este deosebit si foarte frumos echilibrat, placut ochiului.

Toate cele bune.

26

Re: Buturuga si fluturi

arata super smecher,buturuga aceea e "cireasa de pe tort"

27

Re: Buturuga si fluturi

Da, acvariul e superb.
Bravo celui care a "inviat acest topic, Sergiu n-a mai postat aici din iunie...:/

28

Re: Buturuga si fluturi

tare rau pestele asta Beaufortia leveretti