1

Subiect: sal

SAL bine v-am gasit numele meu este Ciprian si sunt din Neptun,Constanta.   Acum sa trecem la acvarii ;momentan folosesc 2 acvarii unu  de 126L in care am 8 pui de aproximativ 4luni si unu de 400L in care am 9 smile  discusi maturi din care sper sa se formeze   ceva perechi.Momentan sunt la inceput de drum ,primi discusi au fost cumparati anu trecut pe 28 feb . Va multumesc si sper sa mai invat de la voi  cu stima Ciprian .

2

Re: sal

Dornic sa invat !

3

Re: sal

bine ai venit la noi. ce pot sa zic , la discusi nu prea ma pricep dar eu as scoate elementele acelea de lut nu dau bine. acum sa vedem ce zic cei care cresc indeosebi acesti pesti.

4

Re: sal

Bun venit! Poate lasa omu` decorul de lut in loc de conuri de depunere,astfel vede si perechile ce isi fac ochi dulci wink  Frumosi discusii.Poate pui si o foto de ansamblu!
Succes...si ...feromoni la greu sa fie in bazinele tale! :sok

5 Editat de Ancistrus (2011-02-13 20:41)

Re: sal

Salut, vad ca ai pus acolo tot felul de Corydoras: albinos & panda & paleatus, la temperatura la care se tin discusii (29-30 grade celsius) rezista mai bine Corydoras sterbai, in rest ii chinui la temperaturile alea.

6

Re: sal

scuba A scris:

SAL bine v-am gasit numele meu este Ciprian si sunt din Neptun,Constanta.   Acum sa trecem la acvarii ;momentan folosesc 2 acvarii unu  de 126L in care am 8 pui de aproximativ 4luni si unu de 400L in care am 9 smile  discusi maturi din care sper sa se formeze   ceva perechi.Momentan sunt la inceput de drum ,primi discusi au fost cumparati anu trecut pe 28 feb . Va multumesc si sper sa mai invat de la voi  cu stima Ciprian .

   Bine ai venit! Nu ai dat dimensiunea discusilor, de aceea mi se pare un pic la limita popularea ambelor bazine. De asemenea, cred ca ar trebui sa faci ceva pentru plantele din acvariu, ori renunti la ele, ori le dai mai multa atentie, arata in suferinta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!