1

Subiect: salut

:bf  salut sunt sebi din turda am un acvariu de plantat de  200l si 8 discusi  :of

2

Re: salut

Bun venit  :noroc

3

Re: salut

ai grija ca ai niste greseli acolo: planta inalta din stinga nu este planta de acvariu, iar anubiasii din dreapta nu se planteaza in substrat.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

4

Re: salut

salut dar unde se planteaza anubiasul?

5

Re: salut

planta inalta am cumparato din petshop

6

Re: salut

anubiasul nu se planteaza, el se leaga de decor cu ata sau nailon de pescuit. planta respectiva nu poate fi crescuta submersa. crede-ma pe cuvint de acvarist.... smile

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

7

Re: salut

vreau sa imi cumpar co2 pt plante . ce sfat poti sa imi dai?

8

Re: salut

ti-am raspuns si dincolo. citi bani ai?

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: salut

diabloo A scris:

salut sunt sebi din turda

Salut Sebi, am o intrebare pentru tine: sincer, de cat timp te ocupi de acvaristica? Fara suparare, sunt doar curios.

10

Re: salut

neoni cu discusi!!! interesanta combinatie.

11

Re: salut

Ancistrus A scris:
diabloo A scris:

salut sunt sebi din turda

Salut Sebi, am o intrebare pentru tine: sincer, de cat timp te ocupi de acvaristica? Fara suparare, sunt doar curios.

   Ma asociez curiozitatii tale: acvariu 200 l / 8 discusi; plante emerse; Anubias in substrat. Cam multe "inexactitati" pentru un acvariu in general si pentru unul cu discusi in special. Oricum, senzatia mea este ca, acvariul este amenajat de curind, inca nu au aparut problemele generate de micile abateri de la reguli.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

12

Re: salut

coco A scris:

neoni cu discusi!!! interesanta combinatie.

   Ce ai vrut sa spui Coco?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

13 Editat de Ancistrus (2011-02-16 12:48)

Re: salut

bradraqua A scris:
coco A scris:

neoni cu discusi!!! interesanta combinatie.

   Ce ai vrut sa spui Coco?

Cred ca a vrut sa spuna ca neonii normali (Paracheirodon innesi) sunt pesti de apa cu temperatura 22-24 grade maxim, o alta mare greseala a colegului @diabloo.

Pentru @diabloo, in imaginea de mai jos poti vedea "neonii" care pot convietui cu discus, respectiv neonii rosii sau cardinali (Paracheirodon Axelrodi), pesti care suporta temperaturi de 29-30 grade celsius:
http://img545.imageshack.us/img545/3551/mag28.jpg

14

Re: salut

Ancistrus, merci pentru "traducere" dar pina la postul lui Coco, nu apare nicio referire la neoni si nici in poze nu se vad. Sa fie monitorul meu de vina? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

15

Re: salut

bradraqua A scris:

Ancistrus, merci pentru "traducere" dar pina la postul lui Coco, nu apare nicio referire la neoni si nici in poze nu se vad. Sa fie monitorul meu de vina? lol

Prima poza, stanga jos tongue

The dance is a poem of which each movement is a word.

16

Re: salut

Axl A scris:
bradraqua A scris:

Ancistrus, merci pentru "traducere" dar pina la postul lui Coco, nu apare nicio referire la neoni si nici in poze nu se vad. Sa fie monitorul meu de vina? lol

Prima poza, stanga jos tongue

   Da, ochii sau monitorul! lol Nu-i vazusem. Multumesc, de acum inainte voi folosi o lupa! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

17

Re: salut

bradraqua A scris:
Axl A scris:
bradraqua A scris:

Ancistrus, merci pentru "traducere" dar pina la postul lui Coco, nu apare nicio referire la neoni si nici in poze nu se vad. Sa fie monitorul meu de vina? lol

Prima poza, stanga jos tongue

   Da, ochii sau monitorul! lol Nu-i vazusem. Multumesc, de acum inainte voi folosi o lupa! lol


ar fi si timpul domnul Radu..... lol

18 Editat de Ancistrus (2011-02-16 12:54)

Re: salut

bradraqua A scris:

Da, ochii sau monitorul! lol Nu-i vazusem. Multumesc, de acum inainte voi folosi o lupa! lol

Din ce vad eu acolo sunt si vreo 2 neoni rosii, dar poate mi se pare mie, oricum "traducerea" de mai sus era pentru @diabloo smile

19

Re: salut

si in poza a doua apare un neon pe sub discusi acolo big_smile de auzit hai ca nu vad dar de vazut vad si craterele de pe luna big_smile

20

Re: salut

Ancistrus A scris:
bradraqua A scris:

Da, ochii sau monitorul! lol Nu-i vazusem. Multumesc, de acum inainte voi folosi o lupa! lol

Din ce vad eu acolo sunt si vreo 2 neoni rosii, dar poate mi se pare mie, oricum "traducerea" de mai sus era pentru @diabloo smile

   M-am linistit, eu nu i-am vazut deloc, tie ti se pare ca sunt vreo doi rosii, poza este de vina, nu ochii sau monitorul meu. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!