1

Subiect: Salut

Salut.Sunt Bogdan,din Oradea,am 21 de ani si am aceasta pasiune a acvaristicii de mic.In mai 2010 am inceput cu un acvariu de 23 de litri iar acum am unul de 80 de litri.Ca filtrare am un Hailea BT 700 cu un burete bolborositor in el iar in loc de carbonul activ din el am bagat Eheim Substrat Pro sa am o filtrare bio pana imi repar filtrul extern;un incalzitor Resun de 150 W;2 neoane Tungsram 20 W si 18 W ( stiu ca nu sunt bune,urmeaza sa le schimb);Pesti : o pereche de Cichlasoma Nigrofasciatum Pink si peste 150 de pui de nigrofasciatum normali si pink.Poza e de anul trecut.Am sa pun o alta recenta cand o sa pot face(nu am aparat digital)

2

Re: Salut

salutare si bine ai venit

CARPE DIEM

Re: Salut

bine ai venit. asteptam poze recente.

Re: Salut

Salut Bogdan, doneaza puii aia... Cichlasoma nigrofasciatum astia in 20 litri iti pot scoate fire de par alb in cap destul de repede, li se mai spune si buldozere smile. Deci ai extrem de multi pesti in 20 litri, esti recordman pana acum :apl

5

Re: Salut

"In mai 2010 am inceput cu un acvariu de 23 de litri iar acum am unul de 80 de litri. "

  Daca citeai introducerea mea mai atent putin,vedeai citatul de mai sus.Puii+ parintii sunt la vanzare/schimb.

Re: Salut

Bogdi P. A scris:

Daca citeai introducerea mea mai atent putin,vedeai citatul de mai sus.Puii+ parintii sunt la vanzare/schimb.

Asa este, m-am luat dupa poza care nu pare acvariu de 80 litri. Scuze.

7

Re: Salut

Acvariul are 67 L / 30 l / 40 h . L-am facut pentru o pereche de scalari white diamond dar n-au mai ajuns la mine...stai linistit,nu e nimic.