1 Editat de aqua (2011-02-20 21:25)

Subiect: Innoiesc TOTAL acvariul !

Buna seara .nu are rost sa ma prezint pentru ca multi ma stiti .
Dupa cum spune titlul ,m-am apucat de cumparaturi pentru acvariu .de data asta va fi treaba serioasa .
ieri am cumparat cam ce se vede in poza insa nu am gasit cel mai important lucru ...JBL aquabasis .Au zis ca aduc saptamana viitoare .Pana atunci va trebui sa am rabdare .
Acvariul va suferi urmatoarele schimbari :
Schimbare majora de apa
Rearanjare TOTALA a  ornamentelor si mai ales pietrisului
Repopulare
Introducere piesa de aparatura noua
Replantare
si mai tarziu putin,cand fac mai multi bani iau si un neon nou insa trebuie sa iau masuriile mai intai .
Pana atunci sa auzim numai de bine wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

2

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

Eu nu te stiu :-??

3

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

Gata am reusit sa fac rost si de aquabasis
intrebare pentru cei care au mai folosit acest fertilizant . JBL aquabasis face mizerie la turbulente ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

4

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

Tubulețe? lol JBL aquabasis se așează primul înaintea stratului de pietriș sau mando sau ce vrei tu. Daca la sifonare te vei duce pana la stratul de JBL aquabasis vei avea probleme prin împrăștierea acestuia în coloana de apa și implicit la tulburarea ei!

5

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

pelly67 A scris:

Tubulețe? lol JBL aquabasis se așează primul înaintea stratului de pietriș sau mando sau ce vrei tu. Daca la sifonare te vei duce pana la stratul de JBL aquabasis vei avea probleme prin împrăștierea acestuia în coloana de apa și implicit la tulburarea ei!

Paul multumesc wink
stiam ca se aseaza primul ca am vazut n-tutoriale "cum sa iti faci primul acvariu"
chiar acum am terminat ! .rearanjarea a mers bine fara probleme mai am de preparat bomba Co2 da' mai incolo ca sunt frant ...lucrez incontinuu de 3 ore.

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

6

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

Esti frant dupa 3 ore ? Slabut prietene  lol

7

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

air A scris:

Esti frant dupa 3 ore ? Slabut prietene  lol

lool stii ce inseamna sa stai cocosat incontinuu sa scoti apa ,sa modelezi in forma care vrei substratul sa cari galeti cu apa sa tund fiecare planta crescuta exagerat ,sa verific ce fac pestii intr-un acvariu mult prea mic pentru ei ....mda..atunci simti ca esti acvarist smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

8

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

hehe ce zi avusai azi ...eu am facut bomba aseara dar cand ma uitai astazi imediat ce aprinsai neonul ,nu ieseau bule....aveam putin si innebuneam...ascultai de aproape si auzi ca sfaria la dop...se fisurase adezivul...i-am aplicat putin adeziv in zona cu pricina ,s-a intarit si chiar acum cand verificai vazui bule .Hoooray pentru Co2  :noroc ..aa si am mai facut o pictura  lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

9

Re: Innoiesc TOTAL acvariul !

aqua A scris:
air A scris:

Esti frant dupa 3 ore ? Slabut prietene  lol

lool stii ce inseamna sa stai cocosat incontinuu sa scoti apa ,sa modelezi in forma care vrei substratul sa cari galeti cu apa sa tund fiecare planta crescuta exagerat ,sa verific ce fac pestii intr-un acvariu mult prea mic pentru ei ....mda..atunci simti ca esti acvarist smile

Stiu cum e, doar ca eu nu m-as plange dupa 3 ore. Nu m-am plans dupa o zi intreaga, dar dupa 3 ore tongue .