1

Subiect: acvariul meu

va salut pe toti!!!nu am mai postat ceva de mult timp,dar am urmarit indeaproape tot ce misca pe aici.
vreau sa va prezint si cel de al 2 acvariu al meu dupa cel de ciclide.
este un acvariu de 60L kit hornbach.In componenta se gasesc urmatoarele:
pietris de granulatie mare
plante:Echinodorus Rubra,anubius si cealalta nu stiu exact cum se numeste
pesti:
o frumoasa pereche de scalari
cativa neoni
2 gurami
o pereche de moly
1 Corydoras paleatus
1 ancistrus
1 batran tetrazona
3 Hyphessobrycon pulchripinnis
Sincer sa fiu nu  prea m-am  ocupat in ultimul timp de el,acord ceva mai mult atentie celuilalt acvariu.Astept sa imi spuneti parerea despre el si dc as mai pute sa fac cate ceva sa arate mai bine.Prima intentie ar fi sa renunt la cativa pesti care nu isi au locul acolo dar nu vroiam sa-i arunc sau sa-i dau la pet shop.din pacate in Brasov e cam greu sa faci donatii sau schimburi.

0747180488

2

Re: acvariul meu

pietrisul prea mare s-ar putea sa-ti cauzeze probleme din cauza acumularii de kk, care va mari valoarea no3. exista acolo si o suprapopulare.

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

3

Re: acvariul meu

stiu ca e o suprapopulare dar am zis ca vreau sa renunt la cativa pesti,am avut un acvariu mai mare si am renuntat la el,o parte din pesti am reusit sa-i dau,pe ceilalti  ink nu.as vrea sa raman doar cu perechea de scalari si neonii.

0747180488

4

Re: acvariul meu

dardanel fami si mie rost de o pereche de scalari daca se poate.

5

Re: acvariul meu

o sa incerc sa te ajut,eu in fiecare miercuri ajung la intorsura.intentia mea pe viitor ar fi sa renunt la acest acvariu,poate te intereseaza.

0747180488

6

Re: acvariul meu

ok.vorbim dar eu numai o pereche de scalari care se reproduc ma intereseaza ca acvariu am si merge bine. cand auzi ceva ma anunti.