1 Editat de Joker (2011-02-23 22:15)

Subiect: Salut

Salut sunt Remus,din Iasi si pot sa spun ca sunt nou in acvaristica..
Am un acvariu cu dimensiunile 60 x 30 x 35 de aproximativ 63 de kg.
In acvariu am un fierbator de 75W,un filtru RC-FI200 cu un debit de 200l/h
Capacul este facut de mine cu doua neoane circulare 2x22w si un neon de 8w albastru.Am cativa pesti:13 neoni,4 ancitrusi,2 scalari,2 guramisi si 2 betta.Ca  ornament am o buturuga  si plante naturale care nu le stiu nimele.Cand am facut acvariul nu stiam absolut nimic despre acest hobby dar cu timpul m-am atasat foarte tare de acesta...de asta am decis sa imi fac un cont aici si sa incep sa ma documentez si mai bine deoarece vreau sa imi fac un acvariu mai mareadica de 160l dar sa fie echipat cu tot(filtru extern si bomba CO2).Va salut pe toti si imi face placere ca m-am alaturat pe acest site.

2 Editat de Edisonjohn86 (2011-02-23 22:40)

Re: Salut

Bine ai venit  :apl Pune si tu niste poze sa vedem exact ce si cum ai acolo. Betta sunt amandoi masculi? P.S Trece locatia la profil sa stim de unde esti !

Satul de Romania !!!

3

Re: Salut

Nu betta sunt o pereche...Stiu ca nu se tin 2 masculi intr-un acvariu...Asa am facut la inceput din lipsa de informare si unul a fost "ucis' :smoke

4 Editat de Edisonjohn86 (2011-02-23 23:08)

Re: Salut

Frumoasa foc buturuga aia a ta, arata ok acvariu, niste plante ar mai trebui  :noroc Plantele plutesc sau nu vad eu bine ?, ma refer la cele din mijloc mai rosiatice.

Satul de Romania !!!

5 Editat de Joker (2011-02-23 23:12)

Re: Salut

Nu prea mai vreau sa bag in asta...acu citesc de pe cite sa vad poate gasesc cate ceva de vanzare....Vreau unul mai mare si pe ala vreau sa il pregatesc misto  :pls Nu plutesc au radacinile mai in spate nu se observa..

Re: Salut

Salut si bun venit. Destul de reusit acvariul tau si fundalul e frumos. Ceva plante in plus ar prinde bine, asa cum a zis si @Edisonjohn86.
Apropo, eu am numarat 19 neoni, nu 13 cum ai spus tu si ceilalti pesti nu apar pe nicaieri... o fi o poza mai veche, sau mai recenta?

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

7

Re: Salut

Paul e o poza mai veche,cred ca are vre-o 2 luni poza aia....Ceva noutati la poze nu am dar daca am sa fac am sa revin si aici cu ele..

8

Re: Salut

Joker A scris:

Salut sunt Remus,din Iasi si pot sa spun ca sunt nou in acvaristica..
Am un acvariu cu dimensiunile 60 x 30 x 35 de aproximativ 63 de kg.
In acvariu am un fierbator de 75W,un filtru RC-FI200 cu un debit de 200l/h
Capacul este facut de mine cu doua neoane circulare 2x22w si un neon de 8w albastru.Am cativa pesti:13 neoni,4 ancitrusi,2 scalari,2 guramisi si 2 betta.Ca  ornament am o buturuga  si plante naturale care nu le stiu nimele.Cand am facut acvariul nu stiam absolut nimic despre acest hobby dar cu timpul m-am atasat foarte tare de acesta...de asta am decis sa imi fac un cont aici si sa incep sa ma documentez si mai bine deoarece vreau sa imi fac un acvariu mai mareadica de 160l dar sa fie echipat cu tot(filtru extern si bomba CO2).Va salut pe toti si imi face placere ca m-am alaturat pe acest site.

   Mie mi sa par cam multi pesti pentru capacitatea acvariului.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!