Subiect: cine ma poate ajuta?

de 2 zile ma chinui ingrozitor , acvariul meu tocmai s-a spart si acum stau cu pestisori si plantutele prin borcane ,daca ma poate ajuta careva cu vreun acvariu , orice dimensiune, orice este binevenit . sunt din bucuresti ,pm va rog

Re: cine ma poate ajuta?

tin sa precizez ca momentan nu imi permit sa cumpar  un acvariu

3 Editat de pasi_une (2011-02-25 02:08)

Re: cine ma poate ajuta?

un butoi golit ulterior dupa sezonul rece (care numai trece) de muraturi
nu poti folosi ? si o lampa cu bec de 100w  wink

Re: cine ma poate ajuta?

Am spus de mai multe ori ca nu mi se pare cinstit cersitul de nici un fel.
Ai venit pe acest forum si nici macar buna ziua nu ai spus. Dar in schimb ai pretentii sa iti fie donat un acvariu. Inteleg ca te afli intr-o situatie disperata, insa se gasesc variante daca exista vointa. Pestii se pot tine cateva zile intr-un recipient. Am avut colegi ce au renuntal la anumite lucruri pentu a avea un acvariu. Au dat la schimb chiar ipod-uri sau aparate foto pentru ca nu isi permiteau un acvariu.
De asta ce spui?

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

5

Re: cine ma poate ajuta?

gabytzu89 A scris:

de 2 zile ma chinui ingrozitor , acvariul meu tocmai s-a spart si acum stau cu pestisori si plantutele prin borcane ,daca ma poate ajuta careva cu vreun acvariu , orice dimensiune, orice este binevenit . sunt din bucuresti ,pm va rog

   Eu cred ca singura solutie, avind in vedere ca stai prost cu banii, ar fi sa vinzi/donezi pestii si plantele. Cind vei dispune de bani, te poti reapuca de acvaristica.
   Ar fi fost viabila si solutia data de userul pasiune, cu conditia ca aceasta sa se intimple pentru o perioada scurta de timp.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!