1

Subiect: Salut!

Va urmaresc cu interes de cateva luni. Dupa ce mi-am chinuit pestisorii betta intr-un bol, am achizitionat un acvariu mic de 60 l de la Hornbach,echipat. Dupa ciclare,l-am populat cu o pereche betta, 2 perechi guppy,3 platy,1 xipho mascul,2 gourami, 2 molly si............6 carasi aurii.Stiu,in privinta carasilor va trebui sa fac ceva....nu e spatiu destul pentru ei. Ca plante nu am decat niste fire de Elodeea densa si Cabomba. Voi reveni cu poze.

2

Re: Salut!

Buna Lisa, bine ai venit!
Pentru inceput pot sa-ti spun ca ai o ciorbita de peste a I-a, lasand la o parte faptul ca este si inghesuiala cam mare. Pentru carasii aurii ar trebui sa ai cam 300 L doar pentru ei. Eu zic sa te gandesti foarte bine ce vrei de la acest hobby si pe urma sa-ti stabilesti o lista de prioritati si, ori iti schimbi acvariul ori mai renunti la unii dintre pesti in asa fel incat sa le fie si lor bine si sa fi si tu multumita. Adica o solutie de compromis in care toata lumea sa aiba de castigat. Astept poze si amanunte tehnice. Sa auzim numai de bine !

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

3

Re: Salut!

bine ai venit. din ceea ce spui esti constienta de ceea ce ai pe acolo insa daca pui poze iti putem spune mai multe.
o seara buna

4

Re: Salut!

Locatia la profil, te rog!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!