1

Subiect: discus 200l

acvariu 200l, 10 discusi, filtru tetra tec 1200,

Re: discus 200l

Ce discusi ai acolo? ca eu nu prea ma pricep, si-mi este greu sa-mi dau seama...

PS: Sincer discusii nu sunt de bagat chiar asa in acvarii de vivipari... dar fiecare bordei... ma rog

3

Re: discus 200l

Salut .scoate anubias-ul din pietris si leag-o sau doar pune-o pe o piatra/buturuga
daca o tii asa in pietris o sa putrezeasca incet ..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

4

Re: discus 200l

Foarte frumosi discusii! Foarte mic acvariul!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

5

Re: discus 200l

multumesc... poate in timp am sa trec la ceva mai mare. am facut si ceva modificari

6

Re: discus 200l

diabloo A scris:

multumesc... poate in timp am sa trec la ceva mai mare. am facut si ceva modificari

   Cind e vorba de discusi "poate" nu este un cuvint potrivit. Ori treci la un acvariu mai mare, ori atunci cind vor creste, pastrezi numai 4 buc.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: discus 200l

am pus in acvariu mai multi discusi pt a se alege perchii dupa care am sa ii pastrezi doar pe aceia, sau am sa i-au un avcvariu mai mare :bf

8

Re: discus 200l

diabloo A scris:

am pus in acvariu mai multi discusi pt a se alege perchii dupa care am sa ii pastrezi doar pe aceia, sau am sa i-au un avcvariu mai mare :bf

   Daca spuneai asta de la inceput...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: discus 200l

Oricum pentru cresterea de discusi e indicat ca acvariul sa fie steril. eventual o buturuga cu ceva anubias.Discusii prefera hrana vie si sa bagi discusi intr-un acvariu plantat sau ma rog cu substrat e cam greu sa faci curatenie  si sa le mentii o calitatea a apei buna . Dar e treaba ta faci cum vrei. si oricum 10 bucati sunt cam multi in acel bazin . Din 2 in 2 luni tre sa elimini  cate unu sau doi sa se poate dezvolta si ei bine. Daca nu au spatiu suficient vor ramane la dimensiuni mici si nu cred ca vrei asta.Mai citeste despre ei.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

10

Re: discus 200l

gogosanuc A scris:

Oricum pentru cresterea de discusi e indicat ca acvariul sa fie steril. eventual o buturuga cu ceva anubias.Discusii prefera hrana vie si sa bagi discusi intr-un acvariu plantat sau ma rog cu substrat e cam greu sa faci curatenie  si sa le mentii o calitatea a apei buna . Dar e treaba ta faci cum vrei. si oricum 10 bucati sunt cam multi in acel bazin . Din 2 in 2 luni tre sa elimini  cate unu sau doi sa se poate dezvolta si ei bine. Daca nu au spatiu suficient vor ramane la dimensiuni mici si nu cred ca vrei asta.Mai citeste despre ei.

   Hrana vie, daca este administrata in cantitati rationale, se deosebeste de hrana uscata, prin cota de poluare a apei?
   Termenul de 2 luni, in care trebuie eliminati pestii, de unde vine?

   08.03.2011
   Vad ca au trecut zile bune si nu ma pot bucura de raspunsul tau! Concluzia este clara dar nu o fac publica, sper ca afirmatiile gratuite, nu vor mai face parte din discursul tau!!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!