1

Subiect: Va salut!

Va salut si bine v-am gasit!

Gabi, din Arad, casatorit, doi copii si muuuulti pesti..

Hobbyist, detin mai multe acvarii - incepand cu acvarii mici pentru cresterea puilor de vivipari (12 -14 l) , acvarii pentru acomodare / tratament pesti nou-veniti (30- 45l) si apoi acvarii de crestere/inmultire (2X170l, 1X 250l, 1X 400l) - plantate- cu substrat fertilizant (folosesc de la Jbl) - acvarii inspecial pentru crestere plante cu neaone Osram Flora si Osram 827/830, inlusiv 3 instalatii de CO2  care bineinteles ca functioneaza..
Hobby-ul asta il am de mic copil, insa de acvarisitca ma ocup la modul asta doar de vre-o 6 ani.
Ca si pesti- imi plac ciudateniile- kuhli, Macrognathus, Mastacembelus, Polypterus, Channa Bleheri , imi plac Black molly, ciclidele din gama Labidochromis , in fine imi plac multe specii de pesti
Detin 3 specii de Kuhli, am un Channa, cativa puiuti de Caeruleus, o familie de Black molly si restul - pesti mai comuni, imprastiati prin toate acvariile fiecare cu rolul sau- pleco, ancistrusi, cory albino, kuhli cu gramada, SAE, xipho etc .

2

Re: Va salut!

Gabii A scris:

Va salut si bine v-am gasit!

Gabi, din Arad, casatorit, doi copii si muuuulti pesti..

Hobbyist, detin mai multe acvarii - incepand cu acvarii mici pentru cresterea puilor de vivipari (12 -14 l) , acvarii pentru acomodare / tratament pesti nou-veniti (30- 45l) si apoi acvarii de crestere/inmultire (2X170l, 1X 250l, 1X 400l) - plantate- cu substrat fertilizant (folosesc de la Jbl) - acvarii inspecial pentru crestere plante cu neaone Osram Flora si Osram 827/830, inlusiv 3 instalatii de CO2  care bineinteles ca functioneaza..
Hobby-ul asta il am de mic copil, insa de acvarisitca ma ocup la modul asta doar de vre-o 6 ani.
Ca si pesti- imi plac ciudateniile- kuhli, Macrognathus, Mastacembelus, Polypterus, Channa Bleheri , imi plac Black molly, ciclidele din gama Labidochromis , in fine imi plac multe specii de pesti
Detin 3 specii de Kuhli, am un Channa, cativa puiuti de Caeruleus, o familie de Black molly si restul - pesti mai comuni, imprastiati prin toate acvariile fiecare cu rolul sau- pleco, ancistrusi, cory albino, kuhli cu gramada, SAE, xipho etc .

   Bine ai venit, am luat la cunostinta tot cei scris si asteptam:
   - poze
   - la nivelul declarat, sa devii un membru de baza al acestei comunitati

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

3

Re: Va salut!

Bine ai venit Gabi si felicitari pentru ceea ce faci.
Astept poze si detalii amanuntite despre acvarii. Sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

4

Re: Va salut!

Bun venit! Se pare ca esti la nivel "industrial" smile Bravo,si cum te-au rugat si colegii ,poate ne pui si...muuulte poze! smile

5

Re: Va salut!

o fi mai greu cu pozele, ca de acasa nu prea intru pe net, iar de la scarbici nu pot sa intru pe multe site-uri, printre care nici pe Imagehack.
Eventual o sa fac poze, imi spuenti in cer format s ale salvez si le trimit la vre-un binevoitor de pe forum ca sa le posteze.

Re: Va salut!

Salut si bun venit. Poti sa trimiti direct pozele pe forum (ai jos unde adaugi comentarii - randul Adauga imagini: cu Browse... le cauti si apoi butonul Trimite, e simplu. Formatul .jpg e ok.

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu