1

Subiect: noul meu acvariu - 240l

Salutare! Acesta este noul meu acvariu si locatarii lui, setup amenajat pe la jumatatea lunii ianuarie, si ajuns cam asa:

"De ce sa fiu normal, cand am tot dreptul sa fiu extraordinar".

Re: noul meu acvariu - 240l

Frumos acvariu, frumosi scalarii (cam multi), frumos si Sturisoma din ultima poza, intrebare: Iti place asa de mult curatatorul ala de plastic de l-ai pozat? smile

3

Re: noul meu acvariu - 240l

frumos ,dar cred ca arata mai bine cu un fundal negru big_smile

4

Re: noul meu acvariu - 240l

multumesc de apreciere! imi cer scuze ca nu am detaliat prezentarea cum ar fi trebuit. stiu ca sunt multi, dar astept sa se aleaga perechi, iar magnetii aia, stiu ca strica peisajul, numai ca sunt lasati cu un scop - vizibil.

"De ce sa fiu normal, cand am tot dreptul sa fiu extraordinar".

5

Re: noul meu acvariu - 240l

m-am gandit si eu sa pun un colant. inca nu am avut timp si sunt in dubiu intre negru si albastru.

"De ce sa fiu normal, cand am tot dreptul sa fiu extraordinar".

6

Re: noul meu acvariu - 240l

negru ar scoate in evidenta culorile pestilor ,de alfel superbi bafta :sok

7

Re: noul meu acvariu - 240l

Frumos, foarte frumos cu singura completare: fundalul. Incearca sa pui un colant si dupa asta va fi perfect. Felicitari !  :apl
Sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

8 Editat de dan zichi (2011-03-18 13:10)

Re: noul meu acvariu - 240l

ff frumos.acvariul este light glo ?pui o poza cu capacaul si cu aceea rama te rog.am si eu unu la fel si sunt nelamurit cum vine acel capac.are capac,rama si apoi acvariul?

9

Re: noul meu acvariu - 240l

WDTSTEFF A scris:

Salutare! Acesta este noul meu acvariu si locatarii lui, setup amenajat pe la jumatatea lunii ianuarie, si ajuns cam asa:

   Nu credeam ca o sa se mai intimple, mi se lungisera urechile de asteptare lol
   Bravo, foarte frumos! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

10

Re: noul meu acvariu - 240l

Foarte reusit felicitari

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

11

Re: noul meu acvariu - 240l

Întradevăr un acvariu frumos și cu potențial! :sok  Cred ca ar trebui sa te gândești pentru viitor la o reașezare a plantelor, cele cu potențial de creștere accentuata și volum mare în planul secund și în fata ceva gazon sau plante ce se pretind la un prim plan degajat .Scalarii sunt superbi însă sunt doar puiuți, vor creste ,vor devenii maturi sexual și atunci sa te ți "scandal" și "linii de demarcație". Tot de viitor este bine sa te gândești și la o zona de semi umbra fiindcă sunt pești care își doresc acest lucru.