1

Subiect: micutul meu cub

sal numele meu este Alex si in micul meu cub isi are casa un mascul de betta care isi asteapta o prietena nerabdator acesta este micul meu amic

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

2

Re: micutul meu cub

Bine ai venit! smile

E dragut pestisorul, dar....

Voi lasa colegii sa-ti explice ce si cum. Din punctul meu de vedere acel cub, nu este potrivit pentru a tine vreo fiinta vie.
Un pestisor are nevoie de o apa bine filtrata, si stabilizata din punct de vedere chimic.

Multa sanatate si bucurii!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: micutul meu cub

Bun venit! Cam putin spatiu pentru pestele tau.
Mai da si tu detalii tehnice despre "cutiuta" ta.

Re: micutul meu cub

E mic spatiul si incomod pt el dar daca ii mai aduci si o femele sa vezi batalie acolo.
Dupa care iar ai sa intrebi de ce se bat.Inainte sa cumperi o vietate (oricare ar fi ea) tre sa te documentezi bine daca nu vrei sa ii faci rau intentionat.
Dupa parerea mea cutia aia e buna sa pui in ea un peste de plastic ideal pt.ea si chiar si fara apa sa nu te mai incurci cu mancare schimbat apa si alte cele.
Cat despre acvaristica mai ai de citit.Nu ca eu le stiu pe toate dar oricum mult mai multe ca tine.
Condoleante  pt peste.Chiar si inainte ca oricum asta ii e soarta.

Putini oameni, restul populatie.

5 Editat de Ancistrus (2011-04-16 01:23)

Re: micutul meu cub

geo_jr91 A scris:

sal numele meu este Alex si in micul meu cub isi are casa un mascul de betta care isi asteapta o prietena nerabdator acesta este micul meu amic

   Salut Alex, sa stii ca eu sunt de acord cu tine, ba chiar tin sa-ti spun ca Betta se pot tine si in pahare (poza de mai sus)... si in boluri... si in chiuveta, fara filtre sau incalzitoare... cunosteam pe cineva (de pe net smile) care testa chiar sa vada cat rezista Betta si pe masa, fara apa... parerea mea este sa nu te iei dupa colegi, ei sunt rautaciosi, si vor ca pestele tau sa sufere asa cum a suferit si pestele lor wink. Deci ce trebuie sa faci tu acum? sa astepti sa apara prietena lui (betanului) si sa o pui si pe ea acolo in casuta lui, si sa traiasca fericiti ca 2 papusele Barbie... dar tu nu mai esti la varsta papusilor Barbie nu? Ma rog... intelegi ce vreau sa spun wink

6

Re: micutul meu cub

da acel cub este special pentru beta asa l-am cumparat eu spun ca nu are nimik acum ca voi stiti mai bine ca mine poate astept si eu un sfat multumesc pentru apreciere

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!