Subiect: Salut

Salut numele meu este Andrei, stau in Bucuresti, am inceput acvaristica cam acum 2 ani cu un acvariu de 70l facut de mine, timp in care am crescut in mare majoritate vivipari si scalari. Scalarii nu am reusit sa ii inmultesc inca dar de curand mi-am facut un acvariu de 180l in care am pus 8 scalari! Momentan nu ma mai preocupa inmultirea pestilor ptr ca nu am ce face cu puii. Am dat toti viviparii, am pastrat scalarii si mai  vreau sa imi fac un acvariu cu discusi!!

2 Editat de m_ionut2007 (2011-04-17 18:06)

Re: Salut

bine ai venit.
asteptam poze cu acvariul tau.
ape limpezi si pesti sanatosi.

Re: Salut

Bun venit!...cum a spus si colegul mai sus poze, poze si iar poze  lol

Re: Salut

Momentan  sunt cam slab la capitolul plante ptr ca acvariul este instalat de curand si nu au apucat sa creasca. Oricum am de gand sa mai imi pun si alte plante mai sofisticate si trebuie sa mai finisez un pic si acvariul!

Re: Salut

Salut si bun venit! Mai ai un pic de lucru cu acvariul pana sa arate cumva... Spor la treaba!

Re: Salut

Salut Andrei si bun venit in "familie". Acvariul tau nu arata rau, dar mai ai de lucru la el. Nu sunt sigur ca filtrul acela face fata volmului tau de apa, iar substratul cred ca este prea subtire. Alt sfat pe care ti l-as da, este sa lipesti un colant sau ceva in partea de sus a acvariului, pe exterior, de la capac pana putin peste nivelul apei, nu s-ar mai vedea becurile si lumina ar fi imprastiata numai in acvariu, nu si in exterior.
In rest sa ai ape limpezi si sa auzim de bine.

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu