Subiect: nano acvariu

Salut ma numsc Claudiu,am 17 ani si  locuiesc in tg-jiu,sunt pasionat de acvarii inca de cand eram mic,momentan am un nano acvariu de care ma ocup de  un an de zile.
Acvariul are 15 litri(L30,l25,i20),substrat am 1cm argila,acoperit cu 2-3cm pietrisi granulatie 3-4.Ca fertilizanti folosesc tetra plant(planta min)lichid si tablete tetra plant crypto.Plantele pe care le am sunt cryptocoryne,un anubis mic,muschi de java si inca doua speci la care nu le stiu numele.
Are incalzitor 25w,filtru resun mini,termometru,bombaco2 si de curand si un neon de 10w.
Fauna nu am decat un melc pomacea mare si multi melci maro.

Re: nano acvariu

Salut si bine ai venit! Care-i ideea cu acest acvariu? Pana acum le-ai dat la plante co2, dar posibilitatea de fotosinteza nu au avut-o(lumina)?

Re: nano acvariu

pozele is putin mai vechi,atuncea nu aveam neon o sa revin cat de curand cu poze noi lol iar bomba cu co2 nu o am de mult :fcool

Re: nano acvariu

Pune niste poze noi, sa vedem evolutia cu neon si cu co2. Pesti ai de gand sa bagi sau creveti? Sau il tii pe post de vaza? smile)

Re: nano acvariu

as vrea sa bag 4-5 werneri dar am inteles ca acvariu e prea mic,asa ca o incer cu niste creveti :of

Re: nano acvariu

Poti sa bagi beta in el. Adevarul e ca 15 e cam mic. Poate poti sa bagi in el gupy sau beta sau neoni, dar poate colegii cu experienta ma cotrazic...

Re: nano acvariu

poze noi,dupa putine modificari :acv ,in fata urmeaza sa plantez Marsilea hirsuta big_smile

Re: nano acvariu

Apa asa arata si in realitate? Sau e din cauza aparatului?! Daca asta e realitatea, ar fi bine sa schimbi pietrisul ala calcaros ...

Re: nano acvariu

Ii din cauza aparatului, pozele au fost facute cu un telefon,pietrisul nu cred ca este calcaros :scool

Re: nano acvariu

De aia am pus ambele variante in calcul, inainte de a zice vro prostie  :-

Re: nano acvariu

revin dupa un timp putin mai indelungat cu noi imagini ale acvariului,sper sa va placa big_smile

Re: nano acvariu

Frumoasa evolutie, nu as fi pariat pe tine  lol . Succes in continuare!

Re: nano acvariu

cool poze noi cool