Subiect: Salutare tuturor

Salut si bine v-am gasit. Ma numesc Moroiu Daniel. Sunt din bucuresti si momentan am 2 acvarii in folosinta, unul de 180 l si unul de 90 l. In cel de 180 am Ciclide africane si Plecostomusi iar in cel de 90  am Ancistrusi.
Bine v-am gasit >:D<

2

Re: Salutare tuturor

Bun venit!

Re: Salutare tuturor

Salut Moroiu, poti face/posta poze cu acvariile? Sunt sigur ca la fel ca mine mai sunt si alti curiosi care vor sa-ti cunoasca munca big_smile
   Ciclide africane cu pleco nu merg in acelasi acvariu, au cerinte diferite referitor la apa. Ai putea sa incerci o asociere a africanilor cu Synodontis daca vrei un tip de "sanitari" in acvariu.

Re: Salutare tuturor

salut si bine ai venit.
cum spunea si colegul acistrus poze.
ape limpezi.

Re: Salutare tuturor

Multumesc pentru primire. Am pus plecostomusii pentru putin timp in acvariul cu ciclide. Vreau sa vand ciclidele si sa imi iau carasi. big_smile multumesc de sfaturi.

Re: Salutare tuturor

Am facut niste video-uri cu acvariile mele in momentul de fata. Pe acelasi canal de youtube o sa tot postez in curand si video cu matca de carasei si cu felul in care se dezvolta micutii. Momentan sunt poze doar cu puii de carasi+ancistrusi si un bazin cu scalarii. Mentionez ca ceea ce o sa vedeti la mine nu corespunde cu ce se scrie pe acest forum ca proportie cantitate apa/pesti. Imi permit sa tin carasii asa de aglomerati pentru ca am crescut si reprodus carasi mai bine de 5 ani pana acum, ma ocup cel putin 6 ore pe zi de ei si le fac schimburi destul de dese de apa. Rog incepatorii sa tina cont de sfaturile postate pe forum si sa nu isi aglomereze acvariile cu carasi pentru ca vor muri.
http://www.youtube.com/user/MoroiuDaniel?feature=mhsn
Daniel.

Re: Salutare tuturor

Am construit un al 2-lea raft  si am facut un nou video cu ce am pe moment in acvarii. Sper sa va placa big_smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6l-1WScmm10[/youtube]

8

Re: Salutare tuturor

Salutare,

Bine ai venit pe forum smile Personal mi-au placut foarte mult acvariile, mi-au placut pesti, imi place sa vad ca cineva are o pasiune cu adevarat. Se vede ca esti axat pe reproducere care intradevar necesita foarte mult timp dar care iti va aduce cu siguranta satisfactii mari si de ce nu si profit.

Spor la treaba! smile

Re: Salutare tuturor

Multumesc Ionut  :noroc