Subiect: Buna tuturor!

Salut! Ma numesc Robert si sunt din Bucuresti. Anul trecut din motive economice am fost nevoit sa renunt la rastelul cu cele 9 acvarii totalizand un pic peste 600 de litri si in care se gaseau welse( ancistrusi, diferite tipuri de cory), betta si cichlidae (predominant dwarf). Acum lovit puternic de dorul unui acvariu in casa s-a reaprins in mine acest hobby extraordinar si voi incepe incet cu un acvariu mic de 160 de litri cu africani. Toate cele bune tuturor userilor!

2

Re: Buna tuturor!

Salut Robert si bine ai venit!
Ma bucur ca se mai alatura inca un viitor detinator de africani. Astept detalii asupra acvariului si tot ce tine de el. Bafta multa si sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: Buna tuturor!

Salut Robert, ma faci curios - tu ai fost crescator de pesti sau doar aveai multe specii? Si daca ai rabdare poate imi spui si ce sistem de schimbat/filtrat apa aveai acolo, mersi.

Re: Buna tuturor!

buna robert si bine ai venit.

Re: Buna tuturor!

*Ancistrus nu eram crescator doar ca progresiv am vrut din ce in ce mai mult, sti cum e in hobby-ul asta, te prinde din ce in ce mai puternic big_smile ...e adevarat ca in momentul in care exista risc de suprapopulare mai vindeam/donam din ei. Legat de filtrare aveam in fiecare acvariu cate un filtru intern cu capacitatea de filtrare in functie de volumul acvariului iar in doua acvarii destinate alevinilor o pompa de aer resun ac silent nite 9904 cu bureti bolborositori.
*andi66 si m_ionut2007 multumesc pentru intampinare :noroc