Subiect: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

Vietuitoare care traiesc in marile adancuri,pe care tsunami le-a adus la suprafata.

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

Exista vre-un artocil despre asa ceva?
Eu presupun ca sunt niste poze adunate de pe net.

3

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

Cred cai gresit locatia tongue ....pestii sunt gasiti dupa tsunamiul din 26 decembrie 2004, coasta vestică a Thailandei  :sok

4 Editat de costyy_78 (2011-05-13 13:07)

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

ady vladutz A scris:

Exista vre-un artocil despre asa ceva?
Eu presupun ca sunt niste poze adunate de pe net.


este un mail care l-am primit  si eu ,in care nu detaileaza foarte mult decat  ce am scris si mai sus  "Vietuitoare care traiesc in marile adancuri,pe care tsunami le-a adus la suprafata."

5 Editat de costyy_78 (2011-05-13 13:12)

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

pelly67 A scris:

Cred cai gresit locatia tongue ....pestii sunt gasiti dupa tsunamiul din 26 decembrie 2004, coasta vestică a Thailandei  :sok


posibil Paul ,nu te contrazic , eu am primit un mail si am zis sa va arat si voua , cat este de adevarat nu stiu ,...nu sunt poze facute de mine  smile





Creatures found at the seaside after the tsunami in Japan .
As everyone knows, the tsunami in Southeast Asia was devastating both in the loss of life and economically to the region. 
However, now that the cleanup is underway in the region, deep sea creatures that live too deep to be studied are being found scattered throughout the wreckage.  These creatures were washed up on shore when the waves hit.

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

pelly67 A scris:

Cred cai gresit locatia tongue ....pestii sunt gasiti dupa tsunamiul din 26 decembrie 2004, coasta vestică a Thailandei  :sok


intradevar , am gasit si eu articolul  smile ,sunt  vietuitoare gasite la  tsunamiul din 26 decembrie 2004

7

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

Mie mi se pare ca seamana cu unii dintre colegii de forum... lol  La fel de fiorosi dar de fapt inofensivi! lol Stau ascunsi in abisuri, sperie pe cine pot si de cele mai multe ori nu supravietuiesc, cind sunt scosi la... suprafata! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

adevarul este ca la unii s-ar potrivi la avatar una din pozele de mai sus  lol

9

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

dar nu e nimic ciudat din pozele pe care le-ai aratat tu costy ..
sunt pesti "normali" ,abisali
Din imaginile tale am reusit sa recunos urmatoarele specii : Goblin shark,Fangtooth,Dragonfish,Blobfish,Mouth Gulper

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Creaturi descoperite dupa Tsunami in Japonia

aqua A scris:

dar nu e nimic ciudat din pozele pe care le-ai aratat tu costy ..
sunt pesti "normali"

Deci nu e nimic ciudat, sunt doar "normali". Pestii astia sunt cum vrei tu, numai normali nu  :fconf