Subiect: Dropsy??

Buna!Am un acvariu de vreo 14 l.Si in el am avut 7 pesti.Au murit pe rand.Acum am mai ramas cu 4(2 neoni,unul car nu prea stiu cum se numeste si un sanitar).Eu cred ca ceilalalti au murit de dropsy.Aveau semne(se umflasera).Acum acest semn se vede si pe unul dintre neoni.Ati putea sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac si cum as putea prevenii boala?Se poate sa o i-a si ceilalti pesti?
Am pus o poza cu acel neon.Nu stiu daca se vede prea bine,dar sper sa va dati seama:D

Roxanne Bubzz

Re: Dropsy??

Inca o poza

Roxanne Bubzz

3 Editat de Ancistrus (2011-05-18 16:49)

Re: Dropsy??

RoxanneBubzz A scris:

Am un acvariu de vreo 14 l.Si in el am avut 7 pesti.Au murit pe rand.Acum am mai ramas cu 4(2 neoni,unul car nu prea stiu cum se numeste si un sanitar).Eu cred ca ceilalalti au murit de dropsy.Aveau semne(se umflasera).Acum acest semn se vede si pe unul dintre neoni.Ati putea sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac si cum as putea prevenii boala?Se poate sa o i-a si ceilalti pesti?

   La cum arata apa in "acvariul" tau de 14 litri!!! eu cred ca Dropsy ar fi cel mai bun lucru care ar putea sa li se intample pestilor aia amarati...
   Daca te intereseaza pestii de acvariu si implicit si pestii tai din acvariu citeste articolul asta http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … apa-dulce/, ca de salvat nu-mi pot da seama de la ce, sau de cine, ii poti salva... Oricum cred ca le-a venit randul :omfg

RoxanneBubzz A scris:

am avut 7 pesti.Au murit pe rand