1 Editat de MARCO555 (2011-05-27 20:06)

Subiect: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Buna ziua tuturor acum vreo 3 saptamani eu impreuna cu userul Dan1981 am dorit sa achizitionam de la userul insomnia 2 pot-uri de hemianthus cuba , ne-am intalnit cu respectivul am cumparat ca doi oameni de buna credinta 2 pot-uri  el specificand ca la 2 poturi in loc de 12 ron potul va fi 10 ron .
Cand dupa o perioada de 1 saptamana am observat ca nu are nici o treaba cu cuba si este Hemianthus micranthemoides, insa  am zis lasa ca poate o fi un alt tip de cuba mai inalt  dar dupa inca o spatamana mi-am dat seama ca  ceea ce credeam este adevarat deci in loc de Hemianthus Cuba userul insomnia ne-a vandut Hemianthus micranthemoides.
Ieri am luat legatura prin pm-uri cu userul insomnia spunandu-i ceea ce am relatat si mai sus  iar raspunsul sau a fost unul destul de evaziv si lipsit de bun simt  adica ceva de genul,  ca asta este , m-am trezit eu dupa trei saptamani sa il deranjez cu pm-uri si ca din 15 pot-uri vandute doar eu si cu dan am fost" arsi" . Eu nu plang dupa 10 ron si nici Dan insa am crezut ca acest user insomnia ocupandu-se cu  vanzarea orcarui lucru ce tine de acvaristica va tine la imaginea sa si va repara  cumva gresala facuta , insa da domnilor omu este de mare caracter un om deosebit, cand i-am spus ca ii voi da feed-back negativ nici nu i-a pasat ba mai mult mi-a zic ca mi-a facut si reducerea aceea care o  facea fiecarui persoana care cumpara mai mult de un pot .
Concluziile va las pe voi sa le trageti singuri
Daca cineva doreste Hemianthus micranthemoides de la acest insomnia, il voi dona cu mare placere este intr-un paharel de unica folosinta deoarece pe mine nu ma intereseaza aceasta planta si am scos-o din acvariu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

2 Editat de insomnia (2011-05-27 20:54)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Alo colega.
Cum ti-am explicat respectuos si in pm,nu jignind ca tine,nu am zis niciodata ca am vandut 15 poturi,poate 30+ si la toata lumea a fost cuba.Nu inteleg cum la tine a fost altceva,ce interes aveam sa va trag voua teapa?Crezi ca ma imbogateam?Arata potul ca asta din poza pe care am afisat-o pe forum cand am pus vanzarea?
http://imageshack.us/photo/my-images/402/p1050270j.jpg/

Cat despre imaginea mea,stai linistit,sunt n colegi cu care am facut tranzactii-nu au fost probleme,ca nu au dat o nota? E alegerea lor.
Cat despre caracterul meu....nu ma cunosti asa ca nu mai abera,si nu mai jigni.Daca vrei,pot sa pun toate pm-urile care le-am primit de la tine si cele care ti le-am trimis eu,doar asa ca sa arat colegilor ca nu e cum spui tu mai sus.
Sa imi repar greseala?Ce greseala colegu?Ai venit,ai vazut marfa,daca nu iti convenea nu o luai.Nu te-a obligat nimeni si nici nu ti-am dat cu forta poturile de hc.

In caz ca nu ai vazut,poturile alea nu erau facute de mine,au fost comandate de la o firma destul de mare.Exact cum gasesti si in multe pet-shopuri sau in hb.
Ma intreb acum,daca luai din hb sau alt pet-shop,ce faceai?
Un hc se dezvolta si in functie de conditiile date.Nu ma dau mare cunoscator asa cum spui tu,dar multe plante,aceasi specie,se pot dezvolta in feluri in diferite bazine cu diferite conditii.

Si sa nu o mai lungim aiurea,ti-am spus si in pm,vrei banii inapoi sau ce?iti dau banii inapoi ca nu m-am imbogatit cu 20ron,stai linistit.Cate plante am dat bonus la cei care au luat plante de la mine,nu ma fac pe mine 20ron.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

3

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Alo colega chiar nu e HC e HM ce nu intelegi vino ca til dam inapoi gratis.

4

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Nu am nevoie sa-mi dati voi nimic gratis.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

5

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Poate il mai vinzi odata,faci si tu un ban gramada.

6

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

:smoke Am si alte treburi,asa ca nu stau sa ma tiganesc.Daca vreti banii inapoi,spuneti si ii veti primi.Eu nu mai dau reply aici,asa ca puteti sa scrieti ce vreti voi.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

7

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Nu e vorba de bani e vorba ca ne ai vandut altceva.

8

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

scuze ca ma bag dar in ce il priveste p insomnia nu perea as crede ca aveti dreptate eu am facut schimb cu el si nu m-a ars ba chiar a fost ok :hug

contact 0743012048sau 0764775477 mail rogo_arc@yahoo.com

9 Editat de MARCO555 (2011-05-27 22:39)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Dintulica stai ma linistit nu te mai baga u sa dai cu presupusul cata dreptate avem noi sau cata dreptate nu avem . Oare eram noi 2 idioti si aveam ceva cu insomnia asta ne-a vandut omul eu nu spun ca este tepar , insa pe noi ne-a intepat  , daca era un om k putea sa spuna foarte frumos  sa ii dam plantele inapoi iar el sa ne dea ceea ce ne-a spus ca vinde si anume PLANTA HEMIANHUS CUBA  , insa e greu in ziua de astazi sa gasesti oameni care sa tina de moralitate , si inca ceva eu nu te-am jignit drag coleg insomnia  ci pur si simplu am relat ceea ce s-a intamplat , a si inca ceva da pm-urile sa vad unde te-am jignit oricum am sa pun eu aici public putin mai tarziu toate pm-urile dintre u si eu

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

10

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

MARCO555 A scris:

Dintulica stai ma linistit nu te mai baga u sa dai cu presupusul cata dreptate avem noi sau cata dreptate nu avem . Oare eram noi 2 idioti si aveam ceva cu insomnia asta ne-a vandut omul eu nu spun ca este tepar , insa pe noi ne-a intepat  , daca era un om k putea sa spuna foarte frumos  sa ii dam plantele inapoi iar el sa ne dea ceea ce ne-a spus ca vinde si anume PLANTA HEMIANHUS CUBA  , insa e greu in ziua de astazi sa gasesti oameni care sa tina de moralitate , si inca ceva eu nu te-am jignit drag coleg insomnia  ci pur si simplu am relat ceea ce s-a intamplat , a si inca ceva da pm-urile sa vad unde te-am jignit oricum am sa pun eu aici public putin mai tarziu toate pm-urile dintre u si eu


"dintulica"  ?

sa inteleg ca nu prea avem voie sa ne spunem parearea?

11

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Dati-va cu parerea cat doriti insa nu pe bani mei asta era indeea , daca intelegi ce vreau sa spun  si nu este foarte greu pentru intelectul tau

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

12

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

MARCO555 A scris:

Dati-va cu parerea cat doriti insa nu pe bani mei asta era indeea , daca intelegi ce vreau sa spun  si nu este foarte greu pentru intelectul tau

pentru ce sunt eu jignit acum ????te-am jignit eu cu ceva de ma iei la misto?
chiar nu inteleg.
nu mai pot sa-mi dau cu parearea pe forum?

13 Editat de MARCO555 (2011-05-27 23:46)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Da da-ti domnule linistit cu parerea  da-ti cu parerea cine te retine uite ca sa nu spui ca sunt rau iti fac si o urare  :   Parere placuta  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp  :pp

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

14 Editat de Dan1981 (2011-05-27 23:50)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

lol Da lasa ma omu sa isi dea cu parerea,da-ti domne cu parerea. lol

15

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

MARCO555 A scris:

Dati-va cu parerea cat doriti insa nu pe bani mei asta era indeea , daca intelegi ce vreau sa spun  si nu este foarte greu pentru intelectul tau

Fratioare,ti-am spus ca va dau cei 20ron inapoi.Cu ei te duci frumos la un pet si cumperi ce fel de hc doresti,desi pt un pot s-ar putea sa mai pui ceva langa cei 20..Va dau banii inapoi dar plantele nu le vreau inapoi.Le puneti la donatii..Eu nu mai am hc la vanzare de vreo 2 sapt aproape,asa ca nu am sa va dau altul,va dau banutii.Toate bune.

http://www.onbux.com/?r=insomnia28

16

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Stai linistit, plante de la tine nu o sa mai cumparam niciodata Fratioare.

17

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

dl MARCO555  si  si DAN1981  va multumesc la  la amandoi  sunteti doi baieti adevarati ..felicitari

dar totusi nu ma lasa inima sa nu va fac o propunere,duminica  se organizeaza o intalnire cu toti cei de pe forum,de ce nu veniti si voi?

promit sa va dau eu cate doua pot-uri la amandoi

18

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Fratioare tu tot nu intelegi ca nu este vorba de acei 20 de ron si pur si simplu de faptul ca ne faci mincinosi pe amundoi , ca negi cea ce s-a intamplat , atata tot  si nimic mai mult , sti exista un proverb : Daca unul iti spune ca esti beat spui ca este nebun dar daca 5 iti spun ca esti beat mergi frumos la nanica

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

19 Editat de MARCO555 (2011-05-28 00:14)

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

Costy  sa o luam ca pe o oferta , invitatie  sau ca altceva ? sti duminica eu am treaba dar daca trebuie sa o luam ca pe altceva decat o oferta te invit maine sa ne vedem nu trebuie asteptat pana duminica

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

20

Re: Insomnia vinde cai verzi pe pereti

La ce se ajunge pt. niste plante/20 lei. Unu zice ca nu vrea bani celalant nu vrea plante, atunci pt. ce mai au loc atatea afirmati ? Ce vreti sa faceti va demonstrati cojones-ul ?

Vorbe spuse in vant.

Scuzati interventia.