1

Subiect: Salut

va salut cu drag pe toti iubitorii acvaristici, numele meu este Alina, sunt din Brasov si sunt incepatoare in acest domeniu. am de 2 ani un acvariu aquael 60 l, iar acum a venit timpul sa fac un update smile  asa ca voi apela cu toata increderea la ajutorul vostru si voi avea nevoie de toate sfaturile voastre.

Re: Salut

Bine ai venit!  wink

In cazul de fata ma abtind de la sfaturi pentru ca daca ar fi dupa mine ai scoate  tot din acavriu  lol

Re: Salut

salut si bine ai venit.
ar fi cazul sa scoti cate cava din acvariu, cum spunea si colegul inainte.
acvariul pare aglomerat, pietrisul ala color si plantele artificiale......

4

Re: Salut

l-am primit cadou de Craciun acum 2 ani asa ca nu am avut pretentii  big_smile dar acum  m-am saturat de cum arata si tocmai de aceea vreau sa schimb si sa trec la unul mai mare, cu plante naturale si care sa arate intradevar ca un acvariu.

Re: Salut

Salut Alina ,bine ai venit ,sunt sigur ca ai sa gasesti aici toate sfaturile necesare in ceea ce priveste acvaristica,in ceea ce priveste redecorarea acvariului tau cred ca ar fi bine sa dai tu cateva indicii cam cum iti doresti sa arate si apoi vor veni si sugestiile si poate si mustrarile big_smile .
Sa auzim de bine :sok

bafta,

6

Re: Salut

Buna , bine ai venit !
Acvariu tau ar arata bine , DACA ai scoate tot din el si l-ai face cu creveti si foarte plantat NATURAL.Spor cu noul acvariu , aici vei gasii tot ce ai nevoie .

Doua culori ce le ador

7

Re: Salut

Buna Alina! smile

Bine ai venit!:)

Ca sa mearga mai usor, ar trebui sa ne spui cate vietati ai acolo, si ce soi sunt.
Apoi, pas cu pas trebuie sa indrepti cate una alta, si vei avea un acvariu decent.
Colegii ti-au atras atentia, fiindca in mod normal, acvariul trebuie sa reprezinte o copie cat se poate de fidela, a unei mici felii de natura.

Obiectele de plastic .. nu-si prea au locul in natura, si nici substratul atat de colorat.
In cazul in care te hotarasti sa indrepti anumite erori, va trebui sa te documentezi, iar mai apoi sa decizi cum ti-ar place sa fie in final acvariul tau.
   Mult succes!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

Re: Salut

Bine ai venit , Aici  o sa gasesti toate informatile de care ai nevoie  pentru a ajunge la un mediu cat mai natural pentru pestiisorii tai, Succes!

Doar o tara am , si pe asta o iubesc

9

Re: Salut

multumesc tuturor pt sfaturi, asta e si dorinta mea, sa am un acvariu cat mai natural si frumos. smile

Re: Salut

ai pm....pe langa fertilizanti te pot ajuta si cu sfaturi...suna cu incredere la 0744328358...la inceput totul e greu,dar cu timpul aceasta convoarda v-a deveni o placere

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

11

Re: Salut

gabriel_papi17 A scris:

ai pm....pe langa fertilizanti te pot ajuta si cu sfaturi...suna cu incredere la 0744328358...la inceput totul e greu,dar cu timpul aceasta convoarda v-a deveni o placere

Serios gabriel_papi, dupa 3 ani si fix 2 luni ii spui ca esti un tip dragut si ca vrei sa o ajuti vanzandu-i ceva?

Re: Salut

xgrec A scris:
gabriel_papi17 A scris:

ai pm....pe langa fertilizanti te pot ajuta si cu sfaturi...suna cu incredere la 0744328358...la inceput totul e greu,dar cu timpul aceasta convoarda v-a deveni o placere

Serios gabriel_papi, dupa 3 ani si fix 2 luni ii spui ca esti un tip dragut si ca vrei sa o ajuti vanzandu-i ceva?

:apl tare asta!!!!!!!!!!!!!!

13

Re: Salut

Bine ai venit alyalice! lol lol

Re: Salut

Acvariidevis are sectiune de matrimoniale?  :omfg

15

Re: Salut

welcome

:smoke nu pot sa cred cata lume a raspuns

bv alina cu ocazia asta am vazut si eu ca se poate respunde (doar daca esti fata)

16 Editat de floreamarian37 (2014-07-28 23:14)

Re: Salut

lol  lol  lol
Bravo,ai spart barierele !!! lol
Bine ai venit !!!

marian37

Re: Salut

xgrec A scris:
gabriel_papi17 A scris:

ai pm....pe langa fertilizanti te pot ajuta si cu sfaturi...suna cu incredere la 0744328358...la inceput totul e greu,dar cu timpul aceasta convoarda v-a deveni o placere

Serios gabriel_papi, dupa 3 ani si fix 2 luni ii spui ca esti un tip dragut si ca vrei sa o ajuti vanzandu-i ceva?

nu inteleg de ce te bagi ca musca in lapte...ea mi-a dat un mesaj in privat si mi-a solicitat sa o ajut cu fertilizanti...dar nu a citit mesajul si am zis sa o atentionez si aici...

Fertilizanti micro PLANT SERUM-macro PLANT SERUM-fier chelat DTPA

18 Editat de xgrec (2014-07-29 01:18)

Re: Salut

gabriel_papi17 A scris:

nu inteleg de ce te bagi ca musca in lapte...ea mi-a dat un mesaj in privat si mi-a solicitat sa o ajut cu fertilizanti...dar nu a citit mesajul si am zis sa o atentionez si aici...

Pentru ca nu am intoleranta la lactoza. Daca te durea sufletul de binele colegei ii lasai timp sa citeasca mesajul. E chiar asa important sa-ti vinzi zeama incat sa trezesti mortii dupa 3 ani??

borsec A scris:

welcome

:smoke nu pot sa cred cata lume a raspuns

bv alina cu ocazia asta am vazut si eu ca se poate respunde (doar daca esti fata)

Se poate raspunde daca raspunsul e despre o tranzactie.
Imi place tot mai mult forumul acesta, nu se mai respecta regulile si nimeni nu ia masuri.