1 Editat de silviusaskia (2011-06-01 19:56)

Subiect: " Am cu ce ! "

Noul meu acvariu.

Multumesc fflorin73
Multumesc ddmickey

Re: " Am cu ce ! "

:apl

3 Editat de aqua (2011-06-01 22:02)

Re: " Am cu ce ! "

Salutare !
Un mic sfat
in partea dreapta,felul in care ai aranjat pietrele este nefiresc .
Nu o sa vezi nicaieri in natura pietre care sa stea cocotate in felul ala.
incearca sa le pui intr-un fel cat mai natural .
O seara buna

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: " Am cu ce ! "

aqua A scris:

Salutare !
Un mic sfat
in partea dreapta,felul in care ai aranjat pietrele este nefiresc .
Nu o sa vezi nicaieri in natura pietre care sa stea cocotate in felul ala.
incearca sa le pui intr-un fel cat mai natural .
O seara buna

poate se clatina si-ti face vreo surpriza "uda"

"Money bring bitches, bitches bring lies"

5

Re: " Am cu ce ! "

Foarte frumos acvariul. Felicitari.

Re: " Am cu ce ! "

Multumesc pt aprecieri, pietrele arata urat pt ca nu aveam la 3 dimineata cum sa le pun altfel ( a dua zi ma duceam la un botez), cu siguranta le voi rearanja pt ca nici mie nu-mi plac si mai ales ca nu am reusit sa ascund ce trebuia.
P.S sunt lipite cu silicon, sper sa nu pice
:pls

7

Re: " Am cu ce ! "

Intrebari.

Ce neoane folosesti ? Ce dimensiuni are acvariul ? Ce filtrare folosesti ? Multumesc.

Re: " Am cu ce ! "

1 neon jbl solar marine day 40w 120cm
acvariu: 140L-60l- 50h - 420 litri
un eheim 2213 + un sun sun 2000l/h( cu uv)

9

Re: " Am cu ce ! "

Multumesc pt. raspunsuri.

Si inca o intrebare. Pe spate ce este lipit, autocolant negru normal luat din piata ? Sau ?
Am si eu in plan ceva de genul si vreau sa ma documentez inainte. Multumesc.

Re: " Am cu ce ! "

Autocolant negru normal, doar ca eu l-am cumparat de pe forum

11

Re: " Am cu ce ! "

Frumos :apl

Re: " Am cu ce ! "

silviusaskia A scris:

Multumesc pt aprecieri, pietrele arata urat pt ca nu aveam la 3 dimineata cum sa le pun altfel ( a dua zi ma duceam la un botez), cu siguranta le voi rearanja pt ca nici mie nu-mi plac si mai ales ca nu am reusit sa ascund ce trebuia.
P.S sunt lipite cu silicon, sper sa nu pice
:pls

Asta da pasiune! :apl In loc sa dormi sa te pregatesti pentru botez tu aranjai pietre in acvariu! Adevarul e ca daca iti piac bolovanul ala de acolo il gasesti la vecinii de sub tine sau in beci daca stai la casa  lol  lol . Frumos acvariul!

Re: " Am cu ce ! "

Nu, nu stau la casa, ci la bloc la etajul 2.
Intre timp am mai facut modificari, in curand o sa pun si un filmulet ( cand o sa am bani sa-mi cumpar un aparat, ca pasiunea asta imi mananca nu numai zilele, dar mai ales banii; nici daca aveam un harem de femei nu cheltuiam atat..................................

14

Re: " Am cu ce ! "

silviusaskia A scris:

in curand o sa pun si un filmulet ( cand o sa am bani sa-mi cumpar un aparat, ca pasiunea asta imi mananca nu numai zilele, dar mai ales banii; nici daca aveam un harem de femei nu cheltuiam atat..................................

   Incet incet, parca nu-ti mai convine ca ai pus titlul asta topicului lol

Re: " Am cu ce ! "

Eu cred ca, daca s-ar putea, ar trebui sa il schimbe in "am avut cu ce!"  lol  lol

Re: " Am cu ce ! "

Titlul nu-l schimb, normal ca ma mai mandresc cu el si acum .......... doar ca la cate idei am sufera si modificari

Re: " Am cu ce ! "

...... :noroc

18

Re: " Am cu ce ! "

Am incercat sa lipesc si eu autocolant si ramanea cu bule . Am incercat si cu pulverizare de apa si apoi cu un card sa o scot si la fel foarte greu scoteam apa si nu imi placea cum se vede . Ce este drept eu nu il umplusem cu apa sa vad cum se vede . poate dupa ce se usca apa era perfect si la mine . Eu o sa optez in spate cu un pfl negru . Tu cum ai lipit autocolantul ? :smoke

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.

Re: " Am cu ce ! "

Salut, la fel ca si tine, dar cu " fas " de geamuri si am scos bulele tot cu cardul.
Dar trebuie sa te ajute cineva, astfel incat, cand lipesti intr-o parte tu dai cu cardul ( si dai mult si in toate sensurile ), iar celalalt sa traga, usor, folia pe care e lipit autocolantul si tot dai cu cardul ( in prealabil dai cu mult " fas " pe acvariu )......
Eventual daca raman totusi bule le intepi cu acul si dai mult pe langa ea cu cardul.
AI GRIJA cardul sa aiba marginile perfect drepte ( sau mai bine pui o panza subtire pe card ) pt ca la negru se vede tot....

20 Editat de sebastian (2013-10-09 10:53)

Re: " Am cu ce ! "

silviusaskia A scris:

Salut, la fel ca si tine, dar cu " fas " de geamuri si am scos bulele tot cu cardul.
Dar trebuie sa te ajute cineva, astfel incat, cand lipesti intr-o parte tu dai cu cardul ( si dai mult si in toate sensurile ), iar celalalt sa traga, usor, folia pe care e lipit autocolantul si tot dai cu cardul ( in prealabil dai cu mult " fas " pe acvariu )......
Eventual daca raman totusi bule le intepi cu acul si dai mult pe langa ea cu cardul.
AI GRIJA cardul sa aiba marginile perfect drepte ( sau mai bine pui o panza subtire pe card ) pt ca la negru se vede tot....

nu a mers colega sub nici o forma la mine , asa ca o sa pun pfl-ul ala negru in spate . Este si mai bine asa ca nu mai stau sa dezlipesc daca vreau sa ii schimb culoarea  wink

Nu fi prost cum ai mai fost, fi destept cum n-ai mai fost.