1 Editat de alynn (2011-07-28 18:09)

Subiect: salutari din salaj

buna tuturor,sunt nou pe forum,ca scriitor,ca cititor sunt de vreo2 saptamani,ma mai documentez si eu de pe aici,si invat lucruri noi:)

ignoranta doare cel mai tare:)

Re: salutari din salaj

Salut si bun venit. Nu spui nimic despre acvaristica... ai un acvariu? ai pesti? sau doar de acum incolo vrei sa incepi

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

3

Re: salutari din salaj

aaa,da,am un acvariu de 80l cu pesti,unu de 20l cu 11 creveti si unu de 30l cu pui guppy,xipho,platty,prima poza e acvariul cu creveti,facut de 3zile,a doua poza e acvariul cu pesti facut de 4 zile:)

ignoranta doare cel mai tare:)

4

Re: salutari din salaj

am 2 neoane osram 18w value, ce inseamna asta?is bune sau ba?

ignoranta doare cel mai tare:)

5

Re: salutari din salaj

ma poate ajuta careva cu informatia ceruta?

ignoranta doare cel mai tare:)

Re: salutari din salaj

Nu stiu ce sunt neoanele value, dar in principiu neoanele osram sunt bune
daca au culoarea si temperatura adecvata (865/965), trebuie sa citesti ce scrie pe tuburi. In plus mai conteaza si drosserul folosit, electronic sau electromagnetic. Cel electronic este mai bun, lumina este mai stabila, consum mai mic etc.

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

Re: salutari din salaj

in prima poza ai cumva o broasca? defapt broasca e, e artificiala sau e vie  :sbr

Satul de Romania !!!

8 Editat de alynn (2011-06-20 18:56)

Re: salutari din salaj

atat scrie pe neon,osram value,droseru nu stiu de care este...1215lumeni parca scrie pe neon
referitor la broasca,e artificiala:)

ignoranta doare cel mai tare:)

9 Editat de alynn (2011-06-10 19:36)

Re: salutari din salaj

se pare ca voi avea si pui de creveti:) am gasit o piele cum o napalit,si am vazut ca o femela are oua(ceva bilute de culoare verde inchis),sper sa nu ma insel

ignoranta doare cel mai tare:)

10 Editat de alynn (2011-06-12 14:46)

Re: salutari din salaj

am cumparat pentru racii de acvariu mancare, CRAYFISH ce contine:proteine,alge,spirulina,lecitina,usturoi,grasimi,produse piscicole,vitamine,minerale. mai contine antoxidanti si coloranti conform normelor UE.
e buna si pentru creveti?

ignoranta doare cel mai tare:)

11 Editat de alynn (2011-06-20 18:27)

Re: salutari din salaj

nu stie nimeni sa-mi zica daca is bune neoanele osram value?

ignoranta doare cel mai tare:)

12

Re: salutari din salaj

alynn A scris:

nu stie nimeni sa-mi zica daca is bune neoanele ossram value?

  Nu cred ca exista asemenea tuburi, mai degraba cuvintul "value" se refera la niste specificatii similare ale unui tub, cu tuburile Osram. Spune-ne tot ce scrie pe respectivul tub!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: salutari din salaj

Salut si bine ai venit! Misto acvariile pentru inceput, dar scoate brotacul ala ca se potriveste in acvariul de creveti ca nuca in perete + ca e de plastic  lol !
Dai un google search si vezi ce zice despre neoanele tale mai exact ca nu se va pune nimeni sa caute pentru tine...
Bafta!

14

Re: salutari din salaj

daca gaseam crezi ca mai ceream informatii?merci

ignoranta doare cel mai tare:)

15

Re: salutari din salaj

Bun venit! :noroc

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

Re: salutari din salaj

Nu gasesti pentru ca, dupa cum ti-a zis bradraqua, aia nu e o marca de neon, ci poate doar o specificatie . . .

17

Re: salutari din salaj

Uite o imagine cu ce ar trebui sa citesti de pe tub, nu de pe ambalaj big_smile (ti-am incercuit cu rosu)

18

Re: salutari din salaj

da,stiu,sa-ti arat o imagine sa vezi ce scrie pe neonul meu

ignoranta doare cel mai tare:)

19

Re: salutari din salaj

E nasol ala... arunca-l big_smile, si cumpara-ti unu d-asta http://marbotrade.bizoo.ro/vanzare/2119 … ht---Osram

20 Editat de alynn (2011-06-20 19:24)

Re: salutari din salaj

imi trebuie 2 neoane,sa le iau identice?
Neon L 18W/865, T8, soclu G13, Cool Daylight - Osram asta e bun?

ignoranta doare cel mai tare:)