Subiect: Acvariu Barcelona

Program:
ZILNIC: 9:30 - 21:00 Tarife:
Copii, 4-12 ani: 12 euro
Adulti: 17 euro
Persoane peste 60 ani: 14 euro Adresa:
Moll d’Espanya del Port Vell , s/n 08039 – Barcelona Telefon:
- 0093 221 74 74 Fax:
- 0093 221 92 26 Mail:
info@aquariumbcn.com Prezentare acvariu L'AQUARIUM din Barcelona este cel mai important centru de educatie din lume in ceea ce priveste Marea Mediterana. O serie de 35 de acvarii imense, 11.000 de vietuitoare si 450 de specii diferite, un tunel de subacvatic de 80 metri lungime, 6 milioane de litri de apa si un imens acvariu numit “Oceanarium”, singurul din Europa. Acest centru a fost deja vizitat de peste 14 milioane de oameni. Deschis la 8 septembrie 1995, s-a folosit tehnologie de ultima ora pentru a putea reproduce cat mai bine mediul natural cu putinta. Pentru intretinerea acestui acvariu lucreaza o echipa alcatuita din aproximativ 100 de tineri, dinamici, foarte bine pregatiti profesional.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

Acvariul vazut din exterior

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

Tunel de 80 metri

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

Anemone

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

Asteptam poze si pareri, ale celor care au vizitat acest acvariu.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UU-Wjm_1yPA&feature=related[/youtube]

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Acvariu Barcelona

smile

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: Acvariu Barcelona

Scuze pentru calitatea pozelor....

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: Acvariu Barcelona

ce vesel era mister!...:D

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: Acvariu Barcelona

....

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

11

Re: Acvariu Barcelona

acvariidevis A scris:

Asteptam poze si pareri, ale celor care au vizitat acest acvariu.

Si eu am fost la Barcelona Aquarium, este absolut fabulos, nu se poate descrie in cuvinte, chiar si pentru un nepasionat de acvaristica este o experienta deosebita.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

12

Re: Acvariu Barcelona

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-wrrXrWi1EU[/youtube]

este o doar o prima parte...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

13

Re: Acvariu Barcelona

am faut mai multe poze, unele au iesit mai bine, altele nu dar la urmatoarele doua vietati nu m-am putut  abtine si le-am filmat....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nDFXRPqZYLI[/youtube]
seamana cu niste frunze, dar am inteles ca sunt din familia calutilor de mare.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n8f6gc3sCiM[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

14

Re: Acvariu Barcelona

asta este ultimul film pe care l-am facut la Barcelona Aquarium
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G991FA7OYV8[/youtube]

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

15

Re: Acvariu Barcelona

cam asa au iesit pozele....nu am un aparat foarte performant s-au nu stiu eu sa-l folosesc...

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

16

Re: Acvariu Barcelona

ceva mai clara

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

17

Re: Acvariu Barcelona

asta ar fi cea mai clara si sper ca nu am intrecut masura....

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

18

Re: Acvariu Barcelona

Am fost in urma cu 4 ani, frumos, frumos, frumos..

Re: Acvariu Barcelona

Gabii A scris:

Am fost in urma cu 4 ani, frumos, frumos, frumos..

Poate ne prezinti si cateva imagini.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

20 Editat de MARCO555 (2011-03-15 21:03)

Re: Acvariu Barcelona

Este extraordinar de frumos si  vad ca au micsorat si tariful big_smile eu cand am fost parca am dat vreo 45 de euro  persoana,  sincer atunci  nu stiam cu ce se mananca acvaristica si cel mai tare mi-a placut zona aceia cu rechini unde te invarti pe banda rulanta, a si  mai era foarte dragut si la pinguini  in rest acvarii cu tot felul de vietati acvatice. Insa ce mi-a atras atunci atentia  a fost un acvariu mic in care erau cativa dragoni de mare sau asa ceva nu mai stiu cum se numeau  insa stiu ca ei se camuflau si luau culoarea  plantelor ceea ce te facea sa nu iti dai seama ca ei exista acolo si parca daca mai retin eu  bine, erau si foarte veninosi .
O intrebare am Florin  si anume daca  acvariul acela mare cu rechini avea cumva  instalatia de apa   trasa direct din mare sau nu ?
O seara buna tuturor  :fok

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu