1 Editat de geo_jr91 (2011-06-15 19:24)

Subiect: acvariul meu

pesti sunt aceiasi dar acvarile altele am separat carasei de ceilalti din frica si din spusele altora pe acest acvariu am un filtru resun de 800l/h o pompa aer tetratech 50 si pesti xifo guppy platy si carasei 1 labeo si 2 ancistrusi acvariu este de 80 de l

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

2 Editat de geo_jr91 (2011-06-15 19:25)

Re: acvariul meu

acesta este poza nu este prea clara dar o sa revin cu ceva nou si cu poze mult mai clare

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

3

Re: acvariul meu

Foarte incilcita prezentare! Daca faci referire la alte posturi, scrise anterior, din cadrul altor rubrici, ai gresit, prezentarea trebuie facuta ca si cum nu exista niciun istoric, totul este nou. Nimeni nu face conexiunile necesare intre diferite postari, ca sa inteleaga despre ce vorbesti. "mda fostul meu acvariu", daca e "fost", de ce trebuie sa-l prezinti?
   Atentie la exprimare, scrie in asa fel incit, sa putem intelege!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

4

Re: acvariul meu

bradraqua A scris:

Foarte incilcita prezentare! Daca faci referire la alte posturi, scrise anterior, din cadrul altor rubrici, ai gresit, prezentarea trebuie facuta ca si cum nu exista niciun istoric, totul este nou. Nimeni nu face conexiunile necesare intre diferite postari, ca sa inteleaga despre ce vorbesti. "mda fostul meu acvariu", daca e "fost", de ce trebuie sa-l prezinti?
   Atentie la exprimare, scrie in asa fel incit, sa putem intelege!

da am modificat scz am o problema cu exprimarea acum cred ca se intelege

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

Re: acvariul meu

Salut! Superbe plantele de plastic :X! Te scapa de multa bataie de cap ... Renunta la labeo ca e peste de card si se tine in numar mare pentru a nu avea probleme cu luptele teritoriale, care pot fi chiar violente! Mai bine mai baga doi gupyy in locul lui  big_smile !

6

Re: acvariul meu

geo_jr91 A scris:

acesta este poza nu este prea clara dar o sa revin cu ceva nou si cu poze mult mai clare

Asteptam, deocamdata nu inteleg cum ai separat carasii de ceilalti pesti si care ar fi configuratia celor doua acvarii (eu asa am inteles, ca sunt doua acvarii)

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

7

Re: acvariul meu

bradraqua A scris:
geo_jr91 A scris:

acesta este poza nu este prea clara dar o sa revin cu ceva nou si cu poze mult mai clare

Asteptam, deocamdata nu inteleg cum ai separat carasii de ceilalti pesti si care ar fi configuratia celor doua acvarii (eu asa am inteles, ca sunt doua acvarii)

da sunt doua acvari la fel cu aceiasi configuratie aceleasi filtre aceleasi pompe de aer

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

8

Re: acvariul meu

geo_jr91 A scris:
bradraqua A scris:
geo_jr91 A scris:

acesta este poza nu este prea clara dar o sa revin cu ceva nou si cu poze mult mai clare

Asteptam, deocamdata nu inteleg cum ai separat carasii de ceilalti pesti si care ar fi configuratia celor doua acvarii (eu asa am inteles, ca sunt doua acvarii)

da sunt doua acvari la fel cu aceiasi configuratie aceleasi filtre aceleasi pompe de aer

Pune te rog poze cu ambele acvarii, eu tot nu inteleg cum ai separat carasii, din poza pusa, nu rezulta asa ceva.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

9

Re: acvariul meu

bradraqua A scris:
geo_jr91 A scris:
bradraqua A scris:

Asteptam, deocamdata nu inteleg cum ai separat carasii de ceilalti pesti si care ar fi configuratia celor doua acvarii (eu asa am inteles, ca sunt doua acvarii)

da sunt doua acvari la fel cu aceiasi configuratie aceleasi filtre aceleasi pompe de aer

Pune te rog poze cu ambele acvarii, eu tot nu inteleg cum ai separat carasii, din poza pusa, nu rezulta asa ceva.

este o poza mai v eche din cauza ca nu am aparat si o sa pun poze cu acvarile zilele acestea

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

10

Re: acvariul meu

o poza este cu acvariul gol si cealalta este cu carasei neaparat trebuie sa ma duc sa cumpar pietris din cauza ca acesta este prea mare de la carasei

si incepatorul in acvaristica poate fi profesionist in ceva cine stie !!!

Re: acvariul meu

Mai prietene, uita-te la postul lui coco cum se prezinta un acvariu si da un edit ca lumea acolo ca sa intelegem si noi, ca ne-ai luat cu continuarea, si nu stie nimeni unde e inceputul, si sincer, nu cred ca se va pune nimeni sa caute! Pune virgulele si punctele la locul lor sa primeasca frazele o logica si incepi cu un "Salut, ma numesc XXX si sunt din Brasov cu majuscula (nu cum e la tine sub avatar!). Sunt posesorul unui sau a doua acvarii de 80 de litri care sunt dotate cu XXX... samd. La tine e un haos din care am inteles ca lumea de pe forum a bagat frica in tine  lol  lol !