21

Re: apa tulbure

air A scris:

@alyssmoon, apa tulbure poate sa fie si din cauza mancarii in exces. Acum te intreb, le dai multa mancare ?

In 2 ani de zile cred ca a invatat cam cata mancare sa le dea smile

22

Re: apa tulbure

Ancistrus A scris:
air A scris:

@alyssmoon, apa tulbure poate sa fie si din cauza mancarii in exces. Acum te intreb, le dai multa mancare ?

In 2 ani de zile cred ca a invatat cam cata mancare sa le dea smile

N-a specificat nimic, dar stiind de "reputatia" ta pe aici, era si de astept sa te bagi tu smile

Re: apa tulbure

air A scris:
Ancistrus A scris:
air A scris:

@alyssmoon, apa tulbure poate sa fie si din cauza mancarii in exces. Acum te intreb, le dai multa mancare ?

In 2 ani de zile cred ca a invatat cam cata mancare sa le dea smile

N-a specificat nimic, dar stiind de "reputatia" ta pe aici, era si de astept sa te bagi tu smile

Stiu ca sunt off topic, dar din pacate nu ma pot abtine: Nu pot intelege de ce va contraziceti (n-am gasit un termen mai rezonabil) pentru o persoana care nu a mai intrat pe forum de aprox. 2 ani, poate nici nu mai are acvariu. Spun asta pentru ca parea tare nestiutor, si daca ar fi continuat cu acvaristica era imposibil sa nu mai intrebe una-alta, de atunci.  Peace brother`s si mai bine  :noroc

Oricine ai fi, intotdeauna cineva stie mai multe decat tine. Dar intotdeauna acel cineva
nu stie chiar tot ce sti tu

24

Re: apa tulbure

Paul Hencz A scris:

Stiu ca sunt off topic, dar din pacate nu ma pot abtine: Nu pot intelege de ce va contraziceti (n-am gasit un termen mai rezonabil) pentru o persoana care nu a mai intrat pe forum de aprox. 2 ani, poate nici nu mai are acvariu. Spun asta pentru ca parea tare nestiutor, si daca ar fi continuat cu acvaristica era imposibil sa nu mai intrebe una-alta, de atunci.  Peace brother`s si mai bine  :noroc

Nu s-a contrazis nimeni lol, exact asta am incercat sa spun si eu.

PS:@air daca tu nu ai inca reputatie, ma poti contacta prin PM, in 2-3 sedinte cu mine, vei avea reputatia ta personala smile

25

Re: apa tulbure

@Ancistrus: vreau sa ies in evidenta in cu totul alt fel decat iesi tu in evidenta, deci n-am nevoie de "scolarizarea" ta.

26

Re: apa tulbure

air A scris:

@Ancistrus: vreau sa ies in evidenta in cu totul alt fel decat iesi tu in evidenta, deci n-am nevoie de "scolarizarea" ta.

Eu nu vreau sa ies in evidenta, dar am inteles ideea ta, succes!

27

Re: apa tulbure

@air, multumesc

28

Re: apa tulbure

Spawn A scris:

Buna ziua,

Va deranjez si eu o mica intreabare si cu rugamintea daca se poate a ma ajuta. Am un acvariu de 60l si aseara i-am dat drumul. Dupa 12-13 ore apa numai era limpede, e putin tulbure. Este normal ? trebuie sa astept sa se faca acel ciclu al acvariului? Apa din acvariu este de la robinet si am lasat sa iasa cloru din ea 48h. Pe fundul acvariului am pamant jpb aqua basic, dupa un substrat jbl manado si 2 degete de pietris. Substratul si pietrisul l-am clatit in 3-4 apa calii pt a scoate praful din ele. E posibl sa se fi facut tulbure k am pus putina mancare tetra azi pt ca am un molly in acvariu ?
Ma puteti ajuta cu un rasp?

Va multumesc

   Am rugamintea sa-ti deschizi propriul subiect!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!